Microsoft

Lumia 1330 zostanie zaprezentowana już na MWC w marcu!

Jakub Szczęsny
Lumia 1330 zostanie zaprezentowana już na MWC w marcu!
19

Lumia 1320 to jeden z pierwszych phabletów z Windows Phone. Pojawiła się ona na rynku równolegle z dużo potężniejszą siostrą - 1520. Telefon ten oferuje niezłe parametry sprzętowe w naprawdę atrakcyjnej cenie - chociaż należy liczyć się z pewnymi kompromisami. Akurat składa się, że ja na co dzień ko...

Lumia 1320 to jeden z pierwszych phabletów z Windows Phone. Pojawiła się ona na rynku równolegle z dużo potężniejszą siostrą - 1520. Telefon ten oferuje niezłe parametry sprzętowe w naprawdę atrakcyjnej cenie - chociaż należy liczyć się z pewnymi kompromisami. Akurat składa się, że ja na co dzień korzystam z 1320 i mogę powiedzieć tylko tyle, że jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej ok. Ale po pewnym czasie niektóre braki są poważnie odczuwalne. Mimo tego, że nie jestem "mobilnym fotografem", to narzekam przede wszystkim na aparat fotograficzny, który powiedzmy sobie szczerze nie zadowala.

O następcy 1320 mówi się od dłuższego czasu - już niemal cała poprzednia generacja Lumii doczekała się swoich następców. Brakuje jeszcze sukcesora typowo fotograficznego telefonu - 1020 i phabletów właśnie. O 1530 nie wiadomo jeszcze nic, natomiast na temat 1330 zaczyna być coraz głośniej. Premiery urządzenia można się spodziewać już podczas MWC w marcu, a specyfikacja techniczna przywołuje na myśl ideę znaną z Lumii 830, która według Microsoftu okazuje się być "atrakcyjnym cenowo high-endem".

Lumia 1330 będzie posiadała nieco mniejszy ekran, niż poprzednik - otrzymamy 5,7 - calowy ekran IPS w tej samej rozdzielczości, co w przypadku pierwszej wersji taniego phabletu - HD 720p. Za pracę urządzenia odpowiadać będzie oczywiście 4-rdzeniowy procesor. W przypadku Lumii 1330 będzie to Snapdragon 400 wspierany przez układ graficzny Adreno 305. Dodatkowo, telefon zostanie wyposażony w 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Najbardziej cieszy ten ostatni parametr - 8 GB w 1320 po prostu przeszkadza. Wbrew pozorom, pamięć topnieje bardzo szybko - kilka zdjęć, kilka ulubionych albumów, aplikacji i telefon zaczyna monitować o kończącej się przestrzeni na dane. Sytuację tę nieco ratuje fakt, iż Lumia 1320 obsługuje karty pamięci microSD.

Dodatkowo, Lumia 1330 zostanie wyposażona w dużo potężniejszy duet aparatów fotograficznych. Podstawowy, umieszczony z tyłu zaoferuje aż 14MP w technologii PureView. Natomiast ten do selfie - 5MP. To akurat ogromny skok w porównaniu do poprzednika, który oferował odpowiednio 5 MP i 1,3 MP.

Niestety nie wiemy kompletnie nic na temat ceny Lumii 1330 - mam jednak nadzieję, że ta okaże się być na tyle atrakcyjna, by zainteresować konsumentów nowych technologii.

Źródło: NPU

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu