Ciekawostki technologiczne

Ludzie + technologia = dziwne rzeczy

Marcin Hołowacz
Ludzie + technologia = dziwne rzeczy
3

Technologia służy nam do tworzenia innowacji, realizowania ambitnych projektów i badań naukowych oraz sprawiania aby nasze życie było wygodniejsze. To wszystko prawda i nie zamierzam się z tym kłócić, jednak technologia służy nam również do wielu innych rzeczy, które chciałbym pokazać w tym wpisie.

Do czego służą drony?

Gdybym zadał ci pytanie: „do czego służą drony?”, pewnie usłyszałbym, że do nagrywania filmów z perspektywy ptaka. Pozwalają zobaczyć jak wyglądają inaczej niedostępne miejsca, albo po prostu sfilmować coś z zupełnie innej perspektywy. Czasem służą też do wyścigów. Do czego jeszcze mogą służyć latające quadcoptery? Okazuje się że lista jest naprawdę długa: granie w kręgle, mordowanie bałwanów, strzelanie do celu… z resztą sam zobacz.

Po co dorosłemu mężczyźnie zestaw VR?

Jeśli jesteś dorosłym mężczyzną, który akurat zabrał się za czytanie tego wpisu, to świetnie się składa, bo mam coś dla ciebie! Okazuje się, że Capsule Corporation z uniwersum Dragon Ball wyprodukowało specjalne zestawy VR, które zamieniają ludzi w super saiyanów. Będziesz mógł latać, mierzyć power level swoich domowników, strzelać z rąk falą kamehame-ha, ale przede wszystkim będziesz mógł walczyć z Freezerem… Wiem, że chcesz to wszystko robić, dlatego poniżej przedstawiam ci demonstrację twoich nowych mocy.

AI oraz roboty w służbie ludziom

OpenAI to organizacja non-profit, która zajmuje się badaniami w zakresie sztucznej inteligencji, po to aby promować i rozwijać przyjazne AI, które będzie mogło przysłużyć się całej ludzkości. Jednym z ich ostatnich sukcesów jest robot, który potrafi usuwać spam w prawdziwym świecie. Dodatkowo może jeszcze chronić przed atakami typu phishing.

Technologia to zło, które należy zniszczyć?

Na koniec wniosek, który wielu może wydawać się czymś oczywistym: technologia to zło, które trzeba zniszczyć. Do takich wniosków doszedł właściciel prasy hydraulicznej, który akurat miał pod ręką zabawkę Furby. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że te zabawki symbolizują zło, a więc nie ma się co dziwić decyzji, jaką podjął pan od prasy.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

technologiarobotyAIdrony