Internet

Ludzie od Adblocka przejmują firmę zajmującą się mikropłatnościami. Co to oznacza? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ludzie od Adblocka przejmują firmę zajmującą się mikropłatnościami. Co to oznacza? [prasówka]
8

To oznacza, że twórcy Adblocka Plus coraz poważniej myślą o monetyzacji swojego produktu i naprawdę trudno im się dziwić.

Eyeo przejmuje Flattr

Obie firmy już współpracowały wcześniej nad projektem Flattr Plus, który miał pozwalać użytkownikom na wpłacanie drobnych kwot na konto wydawców. Teraz, w wyniku przejęcia, ich współpraca ma być znacznie bliższa. Nie zanosi się jednak raczej na to, aby Adblock przeszedł na model premium (czy nawet freemium). Model biznesowy wtyczki ma się opierać na czymś zupełnie innym i dawać użytkownikom wybór między reklamami a możliwością wyłączenia ich za odpowiednią opłatą. Szczegółów finansowych transakcji nie ujawniono. Wiemy jednak, że Flattr będzie dalej funkcjonował w tym samym miejscu (Malmö w Szwecji) i w tym samym składzie.

Twitter Lite

Twitter szuka nowych użytkowników i w tym celu uruchamia wersję Lite swojego serwisu. Rozwiązanie to jest adresowane do mieszkańców krajów rozwijających się. Twórcy usługi opracowali znacznie lżejszy interfejs pozbawiony większości funkcji i rozwiązań, które mogłyby nadmiernie pochłaniać zasoby sprzętowe i zużywać pakiet danych. Aplikacja ma oszczędzać 70 proc. danych i działać 30 proc. szybciej. Do jej działania wystarczy w zupełności łączność 3G. Całość działa jako osobny serwis pod adresem lite.twitter.com.

Apple przygotowuje adapter MagSafe dla USB-C

Złącze MagSafe było  zawsze jednym z atutów sprzętów Apple. Wprowadzenie USB-C to zmieniło - niekoniecznie uszczęśliwiając użytkowników. Teraz firma z Cupertino próbuje zrekompensować im ostatnie zmiany, a przynajmniej tak sugeruje zarejestrowany przez nich patent opisujący adapter MagSafe dla złącz typu USB-C. Rozwiązanie to przede wszystkim chroniłoby nasze urządzenia przed przypadkowym wyrwaniem gniazda czy upadkiem urządzenia. Tu oczywiście nasuwa się pytanie - czy adapter pozwalałby też na ładowanie innych urządzeń wyposażonych w port USB-C.

OVH przejmuje VMware vCloud Air Business

vCloud Air to chmurowe rozwiązanie VMware działające w oparciu o Software-driven Data Center. Zostało ono zaprojektowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, którym zapewnia bezpieczne środowisko chmury hybrydowej. Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji (co ma nastąpić jeszcze w tym kwartale) OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Obie firmy mają w dalszym ciągu współpracować ze sobą. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu