Technologie

Lokalizator Locca - gadżet dla zapominalskich

Marcin Kamiński
Lokalizator Locca - gadżet dla zapominalskich
6

Czy w pośpiechu zdarza się Wam zapomnieć zabrać ze sobą jakiś przedmiot? A może chcecie śledzić położenie swojego dziecka, samochodu lub roweru? W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się nowoczesne lokalizatory, zdolne do podania dokładnej pozycji za pośrednictwem sieci. W Austrii stworzono nowe u...

Czy w pośpiechu zdarza się Wam zapomnieć zabrać ze sobą jakiś przedmiot? A może chcecie śledzić położenie swojego dziecka, samochodu lub roweru? W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się nowoczesne lokalizatory, zdolne do podania dokładnej pozycji za pośrednictwem sieci. W Austrii stworzono nowe urządzenie tego typu. Czym wyróżnia się Locca? Działa poprzez GSM, Wifi, posiada sensor ruchu, wbudowaną latarkę, wodoodporną obudowę i wytrzymałą baterię.

Locca to lokalizator występujący w dwóch wersjach: Phone oraz Mini. LoccaPhone ma nieco większą obudowę, ale jednocześnie więcej możliwości. Oprócz standardowej usługi śledzenia i podawania swojej lokalizacji poprzez sieć komórkową GSM lub Wifi urządzenie może posłużyć jako prosty telefon alarmowy, a to za sprawą dodatkowych przycisków, mikrofonu oraz głośnika. Z tego względu będzie przydatny szczególnie w momencie wykorzystania przez dzieci. LoccaPhone posiada również mocniejszą wbudowaną baterię, pomagającą wydłużyć działanie lokalizatora na jednym ładowaniu akumulatora.

LoccaMini to urządzenie przeznaczone głównie do śledzenia aktualnej pozycji zwierząt (np. psów) oraz przedmiotów (kluczy, telefonu, roweru, samochodu). Wykorzystywana jest do tego sieć GSM, bez możliwości przesyłania danych poprzez Wifi. Znacznie mniejsza obudowa posiada wbudowaną baterię gwarantującą działanie lokalizatora w trybie czuwania przez 30 dni.

Gdy już przekażemy lokalizator Locca naszemu dziecku lub umocujemy go do wybranego przedmiotu, jego aktualną pozycję możemy sprawdzić na dwa sposoby: na komputerze wyposażonym w internet lub na smartfonie z zainstalowanym systemem iOS bądź Android.

Oficjalna strona projektu podaje że finalny produkt, po 1,5 roku prac, trafi do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Niestety to samo źródło nie informuje jeszcze o cenie urządzenia, od której z pewnością dla wielu osób zależeć będzie ewentualna decyzja o zakupie lokalizatora Locca. Oby był tańszy niż lokalizator hipKey, o którym pisałem Wam na łamach Antyweb na początku tego roku. Przypomnijmy, cena hipKey to 370 złotych - sporo.

Źródło: Locca

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu