Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

LMS Invest wsparł finansowo StudentsWatch.pl

GM
Grzegorz Marczak
0

StudentsWatch.pl to po homeprofit.pl druga inwestycja LMS Invest czyli inkubatora powiązanego z SpeedUp Group. LMS inwestuje w projekty wykorzystujące rozwiązania technologiczne do wsparcia procesów marketingu i sprzedaży. Jeśli chodzi o StundentsWatch to przypomnę wszystkim, że jest interaktywny...

StudentsWatch.pl to po homeprofit.pl druga inwestycja LMS Invest czyli inkubatora powiązanego z SpeedUp Group. LMS inwestuje w projekty wykorzystujące rozwiązania technologiczne do wsparcia procesów marketingu i sprzedaży.

Jeśli chodzi o StundentsWatch to przypomnę wszystkim, że jest interaktywny system badań rynku i opinii, łączący serwis społecznościowy oraz portal biznesowy. Platforma, dzięki pełnej automatyzacji oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwolić ma na podniesienie jakości i efektywności badań oraz na obniżenie kosztów ich realizacji.

LMS objął 34% udziałów w tym startupie - nie podają natomiast kwoty inwestycji. Ponieważ LMS działa w oparciu o pieniądze z 3.1 to można jednak założyć, że nie było to więcej jak 800 tysięcy złotych bo taki jest główny limit dla inkubatorów wspartych przez PARP.

Co skusiło LMS do inwestycji, zadałem to pytanie Michałowi Olszewskiemu:

Co nas skusiło? SW Research zajmuje się badaniami opinii a to ogromny i jednocześnie bardzo tradycyjny - a przez to podatny na dysrupcję - rynek. Zespół jest świetny i pokazał że jest w stanie budować produkty, które są bardzo konkurencyjne do oferty tradycyjnych firm badania rynku.

StundentsWatch jak już wspomniałem to biznes w którym zarabia się na badania, zapewne też tworzeniu grup focusowych i wszystkim co jest z tym związane. Ponoć ich narzędzia są już dość dobrze w tym zakresie rozwinięte i mogą pochwalić się dużą dynamiką pozyskiwania nowych klientów. Ponieważ serwis nie jest pierwszej nowości bo powstał w okolicach września 2011 to zakładam, że LMS przejrzało też stronę przychodową tego biznesu i była ona na tyle interesująca, że warto było włożyć w ten pomysł kolejne pieniądze.

W każdym razie serdeczne gratulacje dla StudentsWatch.pl

Jako pierwszy info o inwestycji podał serwis mamstartup.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup