Moje przemyślenia

Listy znajomych na Facebooku pomogły mi oczyścić moją tablicę

GU
Grzegorz Ułan
16

Częste zmiany na Facebooku odnośnie sposobów i rodzajów wyświetlanych informacji na mojej tablicy, skutecznie do tej pory odwodziły mnie od skorzystania z list znajomych. Domyślne listy znajomych, takie jak bliscy czy dalsi znajomi, pozwalają na kontrolę powiadomień o ich aktywności. Z tym, że nadal...

Częste zmiany na Facebooku odnośnie sposobów i rodzajów wyświetlanych informacji na mojej tablicy, skutecznie do tej pory odwodziły mnie od skorzystania z list znajomych. Domyślne listy znajomych, takie jak bliscy czy dalsi znajomi, pozwalają na kontrolę powiadomień o ich aktywności. Z tym, że nadal wszelkie lajki, komentarze, zaproszenia do gier, wyświetlały się w głównym strumieniu. Czasem przewijanie tych informacji zniechęcały do zapoznania się z wszystkimi wpisami.

Dziś natrafiłem na rozwiązanie tego problemu w ustawieniach tych grup, oczywiście skrzętnie ukrywane domyślnie.

Aby wyświetlić szczegółowe ustawienia list przechodzimy do opcji "Wybierz typy informacji". Ponowne aktywowanie zarządzania listą wyświetli nam dodatkowe opcje z wyborem informacji, które chcemy widzieć na naszej tablicy od znajomych, których to przypiszemy do poszczególnych grup.

Tutaj odznaczamy te zbędne i przeszkadzające nam na tablicy aktywności znajomych. Wiem, że można usunąć znajomych, których uważamy za dostarczycieli niepotrzebnych treści albo zablokować całkowicie, jednak to rozwiązanie pozwala na skuteczne rozgraniczenie ich poprzez stworzenie dedykowanych list i zadecydowanie o tym jakie informacje są przez nas pożądane. Mam znajomych, którzy publikują ciekawe własne posty, ale już niekoniecznie lajkowane linki czy zdjęcia. Dla nich stworzyłem grupę postujących z odznaczonymi innymi aktualizacjami. Są też tacy, co znajdują w sieci ciekawe linki, artykuły, dla nich mam grupę lajkujących. Amatorzy fotografii również mają swoją.

Naprawdę to chyba pierwsza z opcji ustawień, która tak przypadła mi do gustu na Facebooku. Jeśli jeszcze nie skorzystaliście, gorąco polecam. Wyciszyło mi to tablicę optymalnie. Jest czysto, przejrzyście i wyświetlają się tylko pożądane informacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu