Świat

Avatar - 237 milionów dolarów i James Cameron jako reżyser!

Grzegorz Marczak
Avatar - 237 milionów dolarów i James Cameron jako reżyser!
16

Bardzo rzadko na blogu odbiegam od jego głównej tematyki tym razem jednak warto zrobić wyjątek. W sieci pojawił się drugi trailer filmu Avatar. Jeśli wcześniej nie słyszeliście o tej produkcji to będzie to dla was bardzo miła niespodzianka - szczególnie jeśli tak jak ja jesteście fanami SF. Avata...

Bardzo rzadko na blogu odbiegam od jego głównej tematyki tym razem jednak warto zrobić wyjątek. W sieci pojawił się drugi trailer filmu Avatar. Jeśli wcześniej nie słyszeliście o tej produkcji to będzie to dla was bardzo miła niespodzianka - szczególnie jeśli tak jak ja jesteście fanami SF.

Avatar to wysokobudżetowa produkcji, która według nie oficjalnych informacji pochłonęła ok 237 milionów dolarów i większość z nich przeznaczona została na rewolucyjną technologię związaną z realizacją tego filmu (w skróci efekty komputerowe). Za kamerą stanął nie kto inny jak James Cameron, który jest jednocześnie reżyserem filmu (jest to pierwsza od 12 lat film tego reżysera). Fanom kina SF nie trzeba chyba przedstawiać tego pana (zresztą nie tylko fanom SF).

Wspomniana duża ilość efektów komputerowych w połączeniu z kinem SF może budzić lęk przed tym, że będzie to kolejny film w którym drugorzędną rolę ogrywa fabuła. W tym jednak przypadku bez komputerowych dodatków stworzenie tego filmu nie było by możliwe. Dlaczego? Polecam obejrzeć poniższy trailer, tym razem efekty pracy specjalistów od komputerów naprawdę można podziwiać.


2 trailer Avatar-a

Podobno Avatar ma ukazać się w dwóch wersjach 2D (w formacie 2.35:1) oraz 3D (1.78:1). Premiera filmu zaplanowana jest na 18 grudnia (mam nadzieję, że będzie równocześnie we wszystkich krajach).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmavatar