Microsoft

Listopadowa aktualizacja Xboksa i kolejne informacje o pakiecie Office 16

Tomasz Popielarczyk
Listopadowa aktualizacja Xboksa i kolejne informacje o pakiecie Office 16
1

Dziś poranna prasówka zdominowana została przez Microsoft. Pojawiły się bowiem pierwsze informacje o listopadowej aktualizacji konsoli Xbox One. Ujawniono również kolejne nowości, które zobaczymy w pakiecie biurowym Office 16. Skype natomiast został rozbudowany o funkcję rysowania, wsparcie dla ekra...

Dziś poranna prasówka zdominowana została przez Microsoft. Pojawiły się bowiem pierwsze informacje o listopadowej aktualizacji konsoli Xbox One. Ujawniono również kolejne nowości, które zobaczymy w pakiecie biurowym Office 16. Skype natomiast został rozbudowany o funkcję rysowania, wsparcie dla ekranów HD i nie tylko.

Xbox one w listopadzie

Posiadacze konsol Xbox One mają się z czego cieszyć, bo Microsoft przygotowuje dla nich kolejną dużą aktualizację, która właśnie trafiła do kanału preview, a w listopadzie zawita u użytkowników. Wprowadzono tutaj możliwość samodzielnego ustawienia tła w dashboardzie, a także rozbudowano profile graczy o nowe informacje: lokalizację i biografię. Co więcej, na stronach profilowych będą się teraz wyświetlać klipy z gier lub osiągnięcia, które wybierzemy do udostępnienia. Przybiorą one postać animowanej karuzeli. W listopadzie Xbox zostanie też mocno zintegrowany z Twitterem, dzięki czemu nasze klipy wideo z gier będą mogły zostać bardzo prosto udostępnione w tym serwisie. Usprawniono ponadto aplikację sklepu, która ma teraz wyglądać bardziej intuicyjnie. Internet Explorer został zaś wyposażony w funkcję pracy w trybie Snap oraz kafelki wyróżnionych witryn. Nie zabrakło też szeregu usprawnień dla funkcji telewizyjnych.

Office 16 i jego nowości

Office 16 ciągle pozostaje dużą niewiadomą. Trudno bowiem ulokować go jednoznacznie w nowej, skupiającej się na usługach strategii Microsoftu. W sieci pojawił się kolejny build typu pre-release. O niektórych funkcjach, jak asystent Tell Me już pisałem. Wszystko wskazuje na to, że firma z Redmond jest dopiero na początku swojej drogi w pracach nad pakietem. Świadczą o tym niezbyt imponujące nowości. Poprawiono m.in. osadzanie plików graficznych oraz integrację z OneDrive. Wersja 16.0.3030.1016 to również tryb widoku w osi czasu dla niektórych aplikacji oraz duże usprawnienia w aplikacji Visio. Nie zabrakło też dodatkowych szlifów tutejszego, ciemnego interfejsu.

Skype z rysunkami

Microsoft zaktualizował swój flagowy komunikator. Skype dla Windowsa Phone, teraz wspiera wyświetlacze HD, potrafi się automatycznie logować za pomocą skonfigurowanego już w urządzeniu konta MS i może być uruchamiany przez aplikacje trzecie. Największą nowością jest jednak funkcja rysowania, która pozwala użytkownikom współdzielić jedną tablicę i do woli po niej "mazać". Znacząco poprawiono również wydajność programu. Nie wiadomo co z innymi platformami. Widać jednak, że, jeśli chodzi o Skype'a, Microsoft w końcu zaczął się skupiać na swojej zamiast rozwijać ciągle wersje na iOS i Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftofficeSkypexbox