Telewizja

LG szaleje z ekranami w Lizbonie

Jakub Szczęsny
LG szaleje z ekranami w Lizbonie
2

Dzisiaj w Lizbonie firma LG rozpoczęła coroczny, organizowany od 2013 roku festiwal InnoFest, gdzie prezentowane są innowacyjne flagowe urządzenia ze strategicznych kategorii. Mieliśmy przyjemność bycia gościem konferencji w Lizbonie i rzuciliśmy okiem na kilka produktów, które dla nas przygotowano....

Dzisiaj w Lizbonie firma LG rozpoczęła coroczny, organizowany od 2013 roku festiwal InnoFest, gdzie prezentowane są innowacyjne flagowe urządzenia ze strategicznych kategorii. Mieliśmy przyjemność bycia gościem konferencji w Lizbonie i rzuciliśmy okiem na kilka produktów, które dla nas przygotowano.

LG pochwaliło się nowymi telewizorami OLED wyświetlających treści w rozdzielczości 4K o wielkości 55, 65 i 77 cali w wersjach z ekranami płaskimi oraz zakrzywionymi. Według producenta, charakteryzują się one nieskończonym kontrastem, prawdziwie czarną czernią oraz żywymi i naturalnymi kolorami.

Zapoznaliśmy się także z telewizorami ULTRA HD oraz serią ColorPrime. Wyświetlany przez nie obraz jest niesamowicie żywy i oferuje naprawdę genialną głębię kolorów.

OLED-y są okraszone w technologię WRGB – każdy piksel tak skonstruowanej matrycy jest wyposażony dodatkowo w jeden biały subpiksel, co pozwala na wyświetlenie dużo bogatszej i atrakcyjniejszej palety barw. Dodatkowo, kolory nie tracą swoich walorów w wypadku zmian jasności obrazu na ekranie – dzięki technologii True Color wyświetlane treści charakteryzują się całkowicie stabilnymi kolorami.

LG nie poprzestaje jednak tylko na telewizorach i pokazało także monitor wyświetlający treści w ogromnej rozdzielczości QHD (3440 x 1440 pikseli w proporcjach 21:9). Za wyświetlanie odpowiada zakrzywiony wyświetlacz IPS o przekątnej wynoszącej 34 cale. Monitor podłączymy także do Maca dzięki kompatybilności z Thunderbolt 2. Otrzymujemy jeszcze dwa głośniki o mocy 7W w technologii MAXXAUDIO. Muszę przyznać, że na jego widok naprawdę zaczęła mi „cieknąć ślinka”. Lubuję się w dużych przestrzeniach roboczych, a taki ekran na stanowisku pracy świetnie celuje w moje upodobania.

LG to jedyny na świecie producent ekranów OLED. Początkowo były one bardzo drogie i przeznaczone właściwie dla najbogatszej grupy nabywców nowych technologii. W ostatnim czasie ceny najtańszych ekranów OLED stopniały do poziomów obleganych przez absolutnie high-endowe ekrany LCD. Stąd można się spodziewać, że w ciągu najbliższych lat ceny telewizorów OLED i LCD zbliżą się na tyle, że stosunek ich jakości do ceny będzie przemawiać właśnie na korzyść ekranów od LG. To zaś ogromna szansa dla tego producenta celem osiągnięcia dużych udziałów na tym specyficznym rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

OLED