Świat

LG rezygnuje z Windows Phone 7 i skupia się na Androidzie

Paweł Grzegorz Iwaniuk
LG rezygnuje z Windows Phone 7 i skupia się na Androidzie
19

Wszystko wskazuje na to że przygoda LG z Windows Phone 7 dobiega końca. W wywiadzie dla Korea Herald, jeden menagerów koncernu LG, stwierdził że firma nie ma planów tworzenia kolejnych urządzeń z tymże systemem. Oferta smartphone'ów LG ma skoncentrować się na produktach z Androidem. Myślę, że pow...

Wszystko wskazuje na to że przygoda LG z Windows Phone 7 dobiega końca. W wywiadzie dla Korea Herald, jeden menagerów koncernu LG, stwierdził że firma nie ma planów tworzenia kolejnych urządzeń z tymże systemem. Oferta smartphone'ów LG ma skoncentrować się na produktach z Androidem.

Myślę, że powyższa informacja nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem. LG choć było jednym z pierwszych partnerów Microsoftu we wprowadzeniu WP7 na rynek, to nie odniosło sukcesu z tymi urządzeniami. Myślę że produkty tej firmy straciły najwięcej przez braki pierwszej generacji Windows Phone 7. Według mnie, system ten dopiero w wersji 7.5 stał się produktem gotowym do sprzedaży.

Sprzedaż urządzeń z Windows Phone 7 spowodowała straty w dziale mobilnym LG. O ile na początku mogły być one wytłumaczalne ze względu na start nowej platformy oraz konieczność jej promocji, to po siedmiu kwartałach z rzędu pod kreską, można z dużą pewnością stwierdzić że ten produkt po prostu nie przyciąga klientów.

Dodatkowo LG jest świadome, że nawet jeśli Windows Phone 7 przebije się i zyska popularność, to koreańskiemu producentowi ciężko będzie konkurować z Nokią. Microsoft namaścił finów na swoich głównych partnerów w sukcesie (lub klęsce) na rynku mobilnym. To z kolei stawia pozostałych producentów trochę jako tych gorszych, a przecież nikt nie chcę być tym gorszym.

Spodziewam się, że decyzja LG przyniesie kolejne, podobne decyzje wśród innych producentów. Według mnie istnieje również możliwość, że ostatecznie Windows Phone 7 pozostanie platformą wspieraną wyłącznie przez fińskiego giganta. Taki scenariusz nie musi jednak być zły dla WP7. Uważam, że to czego najbardziej potrzebuje teraz Nokia to większy wpływ na ostateczny kształt systemu Microsoftu (bo ewidentnie go nie ma) i możliwość tworzenia bardziej komplementarnych produktów. Wyłączność mogłaby do tego doprowadzić.

Natomiast LG, według mnie ma wciąż szansę zawalczyć o drugą pozycję wśród producentów urządzeń z Androidem.

Źródło informacji: wpcentral

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu