Smartfony

Szalony pomysł czy geniusz? LG myśli nad przezroczystym smartfonem

Albert Lewandowski
Szalony pomysł czy geniusz? LG myśli nad przezroczystym smartfonem
6

Przezroczysty smartfon brzmi naprawdę intrygująco. Skoro LG zajęło się już stosownym patentem, to czy zamierzają go wkrótce wykorzystać, aby zaskoczyć wszystkich?

Przezroczysty smartfon nie na żarty

LG, niezależnie od Samsunga i Huawei, opracowuje własną technologię składanych smartfonów oraz elastycznych ekranach. Podobno firma ma zaoferować o wiele lepsze ceny niż ich konkurent, dzięki czemu takie telefony mogłyby pojawiać się od większej liczby producentów i w dodatku w niższej cenie.

Ostatnio przyznano Koreańczykom intrygujący patent na przezroczysty smartfon. Stosowne grafiki, przedstawiające taki koncept, możecie zobaczyć powyżej i poniżej. Moim zdaniem wygląda to świetnie, choć na razie trudno stwierdzić, do czego bylibyśmy w stanie wykorzystać. Moim zdaniem takie rozwiązanie miałoby sens z użyciem rozszerzonej rzeczywistości. Wówczas treści wyświetlane na ekranie byłyby dopasowane do otoczenia, sprzęt mógłby reagować na przedmioty i finalnie otrzymalibyśmy coś praktycznego.

Czytaj również:

Składane smartfony nikogo nie uwiodły. Do 2023 roku mają mieć 5% udziału w rynku.

LG ma jednak świadomość, że na razie jest na to za wcześnie. W przeszłości zaryzykowali z serią G Flex, która zebrała sporo pozytywnych recenzji, ale finalnie nie zdołała podbić rynku. Patrząc zresztą na kondycję działu mobilnego firmy, trudno się dziwić, że nikt nie chce ryzykować.

Na składany telefon LG również będziemy musieli poczekać kilka lat, aż ceny spadną. W tym wszystkim cieszy to, że producent pracuje nad całą technologią, dzięki czemu elastyczne ekrany trafią do wielu urządzeń. W tych patentach ważniejsze od samej przezroczystości jest zginana część, która zajmuje zaskakująco mało miejsca w porównaniu do tych z, np. Huawei.

Samo LG planuje teraz bardziej skupić się na zwykłych smartfonach. Jeżeli chodzi o cokolwiek ciekawego, to jedyną taką rzeczą może być dedykowane akcesorium dla V50 ThinQ w postaci drugiego wyświetlacza. Moim zdaniem obecnie LG brakuje odwagi, choć przy ich aktualnej pozycji rynkowej trudno działać inaczej.

źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu