Zgodnie z planem LG odsłania karty i prezentuje swojego owego flagowca z serii oznaczonej literką "G". Jakie jeszcze niespodzianki przygotowano na dzi...
Zgodnie z planem LG odsłania karty i prezentuje swojego owego flagowca z serii oznaczonej literką "G". Jakie jeszcze niespodzianki przygotowano na dzisiejszej konferencji? Czy rykoszetem poznamy też więcej informacji o nadchodzącym G Watchu i opasce Lifeband? Jakie software'owe niespodzianki ma dla nas koreański producent?
LG jest na fali. Choć ostatnie wyniki finansowe pokazały, że firma ma ciągle nierentowny dział mobilny, to statystyki wyraźnie wskazują na wysoką dynamikę wzrostu i coraz większą liczbę sprzedawanych słuchawek. W pierwszym kwartale bieżącego roku Koreańczycy znaleźli się na trzecim (za Samsungiem i Apple) miejscu pod względem liczby sprzedanych smartfonów, co dało przychód rzędu 3,18 mld dol.
"Simple is the new smart" - takie hasło przyświeca nowemu flagowcowi. LG G3 ma być mocnym uderzeniem na rynku mobilnym, które przyćmi blask HTC One M8, Xperii Z2 czy nawet Samsunga Galaxy S5. Koreańczycy nie mają jednak łatwego zadania, bo wkraczają w nową generację smartfonów jako jedni z ostatnich. Mało tego, poprzednik okazał się zaskakująco dobrym smartfonem i może być ciężko przekonać fanów, że czas na przesiadkę. Jakich argumentów użyje LG?
Konferencja rozpoczyna się od efektownego odliczania na wielkim ekranie, po którym bez większych ogródek, wstępów i zapowiedzi prezentowane jest logo nowego flagowca - LG G3. Krótko potem product manager koreańskiej firmy krótko opowiada o motywach, które kierowały inżynierami firmy podczas projektowania nowego smartfona. Urządzenie ma być przede wszystkim proste i właśnie to postawiono na pierwszym miejscu, co widać zresztą po głównym haśle. Bez przedłużania na ekranie pojawiła się kolejna efektowna prezentacja, na której oficjalnie zaprezentowano G3. Prostota - to hasło pojawia się do obrzydzenia. LG G3 ma czynić nasze życie prostszym. Pora poznać go bliżej.
O urządzeniu bliżej opowie kierujący marketingiem sekcji mobilnej James Marshall. Opowiada on o trzech kluczowych technologiach w G3: aparacie, wyświetlaczu oraz designie. Przede wszystkim przekonuje on, że przekonanie o tym iż ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać więcej niż zagęszczenia 300 pikseli na cal na ekranie jest błędne. Zdaniem LG ludzkie oko potrafi o wiele więcej, co już zrozumiał m.in. rynek prasowy i dlatego właśnie postawiono na wyższą rozdzielczość.
LG przygotowało się również do zwiększonej konsumpcji energii przez zastosowany wyświetlacz Quad HD. Smartfon ma zdalnie zarządzać energią według zasady 3A zaprezentowanej na jednym ze zdjęć poniżej. W praktyce oznacza to prawdopodobnie bardziej efektywne sterowanie mocą procesora i innymi podzespołami. Ma to przynieść zysk rzędu 20 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami.
Atutem G3 mają być również wąskie ramki. Wyświetlacz będzie stanowił 76,4 proc. powierzchni całego przedniego panelu. W rezultacie smartfon ma ekran o przekątnej 5,5 cala a w praktyce jego wymiary są porównywalne z urządzeniem 5,1-calowym. To konik LG, co już widzieliśmy jesienią ubiegłego roku. Teraz jest jeszcze lepiej (choć minimalnie).
Obiecująco zapowiada się aparat, który zostanie wsparty laserowym autofocusem obliczającym odległość od fotografowanych obiektów. Złapanie ostrości ma zająć niespełna 3 milisekundy, co jest fenomenalnym wynikiem. Co istotne, użytkownik w końcu nie musi samodzielnie wybierać miejsca ustawienia ostrości, bo wszystko będzie ukryte pod dotykowym spustem migawki. Wystarczy go dotknąć, a smartfon wykona resztę. Wszystko to dopełnia optyczna stabilizacja obrazu oraz dwie diody doświetlające LED.
LG ma też coś dla miłośników zdjęć typu selfie. Przednia kamerka ma rozpoznawać polecenia wydawane za pomocą gestów. Wystarczy zatem wykonać gest zaciśniętej pięści, a LG G3 sam po odliczeniu trzech sekund wykona fotografię.
Dźwięk ma być też jednym z atutów nowego G3 zestaw mikrofonów będzie w stanie efektywnie nagrywać dźwięk o nawet dużej mocy. Nowy smartfon ma zatem być idealnym modelem do rejestrowania wideo w hałaśliwych miejscach, jak np. nocne kluby.
Pod względem designu LG G3 ma wyznaczać nowe standardy. Firma nie ukrywa, że inspirowano się tutaj stylistyką poprzednika. Tym razem jednak miał powstać smartfon, który nie tylko świetnie wygląda, ale również doskonale leży w dłoni - słowem pożegnaliśmy plastik.
Bardzo ciekawie zapowiada się nowy interfejs - pastelowy flat UI jest dziś eksploatowany przez setki firm. LG poszło w tym samym kierunku, co ma przełożyć się na przyjemny minimalizm oraz położenie większego nacisku na treści.
Tylny panel został delikatnie zakrzywiony. Marshall mówi tutaj wręcz o idealnym zaokrągleniu, które ma dobrze dopasowywać się do kształtu dłoni i sprawiać, że urządzenie leży w niej pewnie. Nie mogło tutaj zabraknąć również charakterystycznych przycisków, które stają się cechą rozpoznawalną koreańskiej firmy.
Andrew Coughlin kierujący działem mobilnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii prowadzi kolejną prezentację, podczas której opowie o unikatowych funkcjach software'owych - oczywiście również trzech: Smart Keyboard, Smart Notice oraz Smart Security.
Smart keyboard ma pozwalać użytkownikowi dostosować wysokość oraz swoje rozmiary w taki sposób, aby możliwe było obsługiwanie jej za pomocą jednej dłoni. Klawiatura potrafi przewidywać wprowadzane słowa i automatycznie podpowiadać je użytkownikowi, co przyśpiesza wprowadzanie dłuższych partii tekstu. Co istotne, mechanizm ten wykorzystuje gesty, za pomocą których możemy akceptować podsuwane sugestie. Nic nie dzieje się zatem bez naszej kontroli. Klawiatura ma też uczyć się naszych nawyków i na tej podstawie poprawiać swoją efektywność. Efekt - nawet o 72 proc. szybsze wprowadzanie tekstu.
Smart Notice to rodzaj inteligentnego systemu powiadomień, który działa w oparciu o nawyki użytkownika, jego lokalizację, a także nadchodzące zjawiska pogodowe i wydarzenia. Jak nietrudno się domyślić, ułatwi on nasze życie na trzy sposoby. Nauczy się zatem naszych nawyków i będzie przypominał o konieczności oddzwonienia w przypadku nieodebranego połączenie, a nawet pomagał w usuwaniu tymczasowych plików, gdy zacznie nam brakować miejsca w pamięci.
Co z zabezpieczeniami? LG przekonuje, że 62 proc. użytkowników w ogóle nie przejmuje się bezpieczeństwem swojego smartfona. Także i tutaj znajdziemy trzy sposoby na zmianę tego stanu rzeczy. Knock Code pozwoli wybudzić i odblokować smartfona jedynie za pomocą określonej kombinacji stuknięć w wygaszony ekran. Content Lock to natomiast prosty sposób na zabezpieczenie wybranych treści i plików w urządzeniu przed nieautoryzowanym dostępem. Wszystko to dopełnia Kill Switch, czyli mechanizm zdalnego blokowania i wymazywania pamięci smartfona w przypadku zgubienia lub kradzieży.
Każdy Batman potrzebuje swojego Robina, a więc LG prezentuje też akcesoria, które będą wprowadzane równolegle na rynek. Wśród nich znajdują się m.in. zegarek LG G Watch, etui QuickCircle czy składana bezprzewodowa ładowarka zgodna ze standardem Qi.
Uczestnicy konferencji mają okazję pobawić się pierwszymi egzemplarzami LG G3. My niestety poczekamy, bo od jutra smartfon debiutuje jedynie w Korei. W pozostałych regionach będzie się pojawiał w ciągu najbliższych tygodni. Nic nie wiadomo na razie również o jego cenie.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu