LG

LG zamierza zainwestować fortunę, by dotrzymać kroku Samsungowi

Maciej Sikorski
LG zamierza zainwestować fortunę, by dotrzymać kroku Samsungowi
1

Wielokrotnie pisaliśmy o wielkich zyskach korporacji z sektora IT, graczy z Chin, USA czy Korei Południowej, ale trzeba pamiętać, że giganci inwestują też olbrzymie pieniądze, by utrzymać się na szczycie, ewentualnie po to, by się nań wdrapać. W grę wchodzą tu miliardy dolarów i to wydawane na przestrzeni kilku kwartałów, a nie lat. Świeżym przykładem informacje płynące z LG: Koreańczycy zamierzają mocno doinwestować swój biznes OLED.

LG Display podzieliło się wynikami finansowymi za ostatni kwartał, ale jednocześnie poinformowało, że w ciągu trzech lat wyda na technologię OLED 7 mld dolarów. Po zsumowaniu z wcześniejszymi inwestycjami zrobi się kilkanaście miliardów dolarów wydanych na to rozwiązanie. Powtórzę myśl, którą kiedyś już się dzieliłem: jeśli w Polsce mówi się o wejściu do branży nowych technologii, o tworzeniu naprawdę innowacyjnych rozwiązań, trzeba mieć na uwadze, że to kosztuje. Czasem nie 5, nie 50 i nie 500 mln złotych, lecz grube miliardy.

Część wspomnianej sumy ma być przeznaczona na rozwijanie linii produkcyjnej dla dużych ekranów OLED. Większość ma jednak wesprzeć tworzenie elastycznych wyświetlaczy dla sprzętu mobilnego i branży motoryzacyjnej. Skorzystają na tym głównie zakłady w Korei Południowej, co powinno ucieszyć polityków i społeczeństwo.

Inwestycja nie może dziwić: zaledwie wczoraj pojawiły się doniesienia o ruchach Apple na rynku OLED. Chociaż wydaje się mało prawdopodobne, by gigant z Cupertino samodzielnie zabrał się za wytwarzanie tych ekranów, zwłaszcza w bliższej przyszłości, to Amerykanie ewidentnie coś kombinują. Wydatki na tym polu zapowiedział niedawno Samsung, dla którego wytwarzanie podzespołów stało się żyłą złota, więc LG Dispaly nie może czekać. Z prognoz firmy wynika, że popyt na te produkty wzrośnie w najbliższych latach o kilkaset procent. Trzeba być na to przygotowanym. I to ze sprzętem, który będzie spełniał wymagania klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu