LG

LG Q6 w Polsce. Ekran z flagowca w średniej półce cenowej

Jakub Szczęsny
LG Q6 w Polsce. Ekran z flagowca w średniej półce cenowej
11

W LG G6 wprowadzono ekran z zaokrąglonymi rogami, dumnie nazwany przez Koreańczyków Full Vision. Teraz technologia debiutuje w średniej półce cenowej, atakując rynek telefonami z serii Q. LG Q6 i jego warianty mają być telefonami, które nie będą mieć prawie żadnych kompleksów wobec urządzeń charakteryzujących się znacznie wyższymi cenami.

Wszystkie telefony LG z serii Q różnią się między sobą jedynie wielkością pamięci RAM oraz przestrzenią masową dla użytkownika. Każdy z nich wyposażono w wyświetlacz Full Vision o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli (442 ppi). W urządzeniach zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 435 (8 rdzeni A53 1,4 GHz). Zdjęcia zrobimy za pomocą dwóch aparatów fotograficznych - tylnego 13 MP i przedniego 5 MP. Na pokładzie znalazły się właściwie wszystkie wymagane obecnie interfejsy łączności. Wymiary serii Q wynoszą 142,5 x 69,3 x 8,1 mm (149 gramów). Zainstalowana bateria 3000 mAh ma pozwalać na pełny dzień pracy bez oglądania się za dodatkowym źródłem zasilania.

Jedyne, co różni poszczególne warianty serii Q to ilość pamięci RAM oraz przestrzeni na dane. I tak:

LG Q6 oferuje 3 GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni na dane
LG Q6+ to już 4 GB RAM oraz 64 GB na dane dla użytkownika
LG Q6a skierowano do nieco mniej wymagających użytkowników: 2 GB RAM oraz 16 GB na dane

LG Q6 - cena, dostępność w Polsce

Według LG, telefony z serii Q mają się pojawić w Polsce już w trzecim kwartale bieżącego roku (który właściwie już trwa, a zatem stosunkowo niedługo). Wtedy także dowiemy się nieco więcej, jeżeli chodzi o cenę. Według nieoficjalnych danych, najwyższa wersja serii Q ma nie przekroczyć 1500 złotych za urządzenie, a zatem - mamy do czynienia z niezwykle ciekawymi sprzętami w średniej półce cenowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu