Sprzęt

Lexmark przejęty za 3,6 mld dolarów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Lexmark przejęty za 3,6 mld dolarów [prasówka]
0

Z pewnością wielu czytelników Antyweba kojarzy Lexmarka. Niektórzy pewnie swego czasu mieli nawet drukarki tej marki (sam do nich należę). Firma właśnie została sprzedana.

Lexmark sprzedany

Nowymi właścicielami Lexmarka są Apex Technology i PAG Asia Capital. Za firmę zapłacono łącznie 3,6 mld dolarów (40,5 dol. za akcję). Po sfinalizowaniu transakcji, co ma nastąpić w drugiej połowie bieżącego roku, Lexmark nie będzie dłużej notowany na giełdzie papierów wartościowych. Dotychczasowy CEO Paul Rooke pozostanie na swoim stanowisko, a centrala firmy będzie dalej ulokowana w Lexington w stanie Kentucky.

Galaxy S7 w wersji "pink gold"

Samsung najwyraźniej nie mógł się powstrzymać przed skopiowaniem Apple'a raz jeszcze, bo wprowadza na rynek różowego Galaxy S7. Wersja "pink gold" trafia dziś na rynek koreański, a niebawem zadebiutuje również w innych krajach (w tym najprawdopodobniej również w Polsce). Łącznie Galaxy S7 jest już dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych. Rok temu, tuż po premierze Galaxy S6, producent donosił o rekordowej popularności modelu złotego. Czy tym razem hitem sezonu będzie róż?

Arcade Game Series, czyli znów żerowanie na sentymencie

Stare gry są świetne, bo mają coś, czego nie da nam żaden współczesny tytuł AAA. To sprawia, że ich producenci ciągle odcinają kupony i sprzedają klasyki na miliony sposobów. W sklepie z grami na Xboksa zadebiutowała właśnie seria Arcade Gasme Series, w ramach której udostępniane mają być takie produkcje. Na pierwszy ogień idą... PAC-MAN, Galager i Dug. Gry wyceniono na 15 złotych. Sami oceńcie, czy warto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

przejęciadrukarki