Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Lepiej późno, niż toporem między oczy - Instagram na Androida trafił w końcu do Google Play

MS
Michał Szabłowski
23

Dostępna przez kilka lat z tylko dla iPhona aplikacja do robienia i dzielenia się zdjęciami w końcu trafiła na Androida. Niezarabiający na siebie, lecz wyceniony na ponad pół miliarda dolarów Instagram pojawił się przed chwilą w sklepie Google Play. Zgodnie z moimi przewidywaniami, również ta wersja...

Dostępna przez kilka lat z tylko dla iPhona aplikacja do robienia i dzielenia się zdjęciami w końcu trafiła na Androida. Niezarabiający na siebie, lecz wyceniony na ponad pół miliarda dolarów Instagram pojawił się przed chwilą w sklepie Google Play. Zgodnie z moimi przewidywaniami, również ta wersja aplikacji nie zaatakuje nas banerami reklamowymi, ani w żaden inny sposób nie zachęca do wydania na nią złamanego grosza.

Instagram dla Androida pozwala, podobnie jak jego powstały dwa lata temu oryginał na iOS, na robienie zdjęć domyślnym lub doinstalowanym przez nas aparatem, modyfikowanie za pomocą jednego z ponad tuzina filtrów i ramek, a następnie umieszczenie go w naszym instaalbumie i pochwalenie się na Facebooku, Twitterze, Foursquare oraz Tumblerze. Pozostaje nam jedynie wyszukać znajomych z wymienionych portali społecznościowych, zaprosić ich do wspólnej zabawy polegającej na komentowaniu zdjęć i... to by było na tyle. Oto cała magia Instagrama. Czym sama aplikacja różni się od wersji na iPhone'a?

Nie wszystkie urządzenia wspierające OpenGL ES 2 z Androidem 2.2 i nowszym na pokładzie będą w stanie robić zdjęcia w (maksymalnej) rozdzielczości 2048 x 2048 pikseli. Ta wątpliwa przyjemność ominie, przynajmniej na jakiś czas, właścicieli tabletów. Nie chcę się przemądrzać, lecz podejrzewam, że skoro nie udało mi się zainstalować tej aplikacji na Galaxy Tabie 10.1, to na żadnym innym tablecie z systemem operacyjnym firmy Google również go nie zobaczymy. Instagram dla Androida nie został również wyposażony w kilka innych, mniej znaczących funkcji, takich jak na przykład udostępnianie zdjęć na Flickerze czy efekt rozmycia zdjęcia.

Twórcy aplikacji zapewniają, że dzięki zastosowaniu tych samych algorytmów w filtrach, nie zauważymy różnicy między zdjęciami zrobionymi smartfonem z systemem Android i iOS. Dajcie znać, czy dołączycie do ponad trzydziestu milionów użytkowników aplikacji, którą kompletnie za darmo ściągniecie ze sklepu Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagram