Świat

Lenovo OPhone - Android z Chin

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Lenovo OPhone - Android z Chin
5

HTC G1 przetarł szlak na rynku telefonów komórkowych, torując Androidowi drogę do zaistnienia w kolejnych modelach komórek. Choć Lenovo OPhone dostępny będzie prawdopodobnie wyłącznie w Chinach, warto o nim wspomnieć z powodu jego interesującego wyglądu. Telefon Lenovo jest pierwszym urządzeniem...

HTC G1 przetarł szlak na rynku telefonów komórkowych, torując Androidowi drogę do zaistnienia w kolejnych modelach komórek. Choć Lenovo OPhone dostępny będzie prawdopodobnie wyłącznie w Chinach, warto o nim wspomnieć z powodu jego interesującego wyglądu.

Telefon Lenovo jest pierwszym urządzeniem z Androidem, występującym w klasie klonów iPhone'a. Wiem, wiem. Komórka Apple nie jest pierwszym telefonem z dotykowym wyświetlaczem, pozbawionym fizycznej klawiatury. Nie oszukujmy się jednak, Lenovo nie przypadkowo wybrało taką formę. Poza tym, Chiny są krajem który oprał się iPhonowi. Dlatego też tamtejsi producenci mają dobrą okazję zaoferowania własnych odpowiedników tego telefonu.

OPhone to komórka 3G, wyposażona w aparat o rozdzielczości 5 mpix z auto-focusem i lampą błyskową, nagrywanie wideo, slot microSD, wirtualną klawiaturę obsługującą chiński i angielski alfabet oraz bluetooth 2.0 (prawdopodobnie z funkcją transferu plików).
Zdjęcia: ModMyGphone

W sieci krążą opinie, że OPhone jest seksi, ale według mnie jest brzydszy od G1. Jest jednak jedynie subiektywne odczucie. Abstrahując jednak od wyglądu, nowy rok zwiastuje wysyp telefonów z Androidem. Jeśli wierzyć informacjom o przemianie Ery w T-Mobile w 2009 roku, możliwe że do sprzedaży w Polsce trafi G1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu