16

Legendarny Baldur’s Gate będzie w wersji na iPada! Czekam z niecierpliwością

To nie są żarty. Najpierw było Bard’s Tale, a teraz na iOSie ukaże się jedna z najlepszych komputerowych gier RPG dawnych lat. Baldur’s Gate to klasyka gatunku i to, że odnowione, a zarazem ulepszone wydanie pod nazwą Enhanced Edition trafi również na iPada jest dla mnie wiadomością dnia. Wiem, że dzisiaj wyszło Angry Birds, ale […]

To nie są żarty. Najpierw było Bard’s Tale, a teraz na iOSie ukaże się jedna z najlepszych komputerowych gier RPG dawnych lat. Baldur’s Gate to klasyka gatunku i to, że odnowione, a zarazem ulepszone wydanie pod nazwą Enhanced Edition trafi również na iPada jest dla mnie wiadomością dnia. Wiem, że dzisiaj wyszło Angry Birds, ale to na Wrotach Baldura się wychowałem.

Na razie nie znamy wielu szczegółów odnośnie samej produkcji. Pierwsza zapowiedź ukazała się w zeszłym tygodniu i w zasadzie dowiedzieliśmy się z niej jedynie tego, że twórcy chcą pozostać wierni klasycznym zasadom drugiej edycji Dungeon & Dragons obowiązującym w momencie wychodzenia gry oraz tego, że premiera planowana jest na lato.

Czytaj całość na AntyApps