5

Legalne filmy za 2 USD tylko w Rosji

Wszyscy chyba znają historię serwisu Allofmp3.com. Dla nie znających wspomnę jedynie, że można tam było kupić cały album muzyczny za niecałe 2 dolary – wszystko to było możliwe dzięki, niewłaściwemu rosyjskiemu prawu które wykorzystali twórcy serwisu. Tym razem Rosyjscy „przedsiębiorcy” poszli o krok dalej tworząc serwis ZML.com w którym za około 2-3 dolary kupimy film […]

Wszyscy chyba znają historię serwisu Allofmp3.com. Dla nie znających wspomnę jedynie, że można tam było kupić cały album muzyczny za niecałe 2 dolary – wszystko to było możliwe dzięki, niewłaściwemu rosyjskiemu prawu które wykorzystali twórcy serwisu.Tym razem Rosyjscy „przedsiębiorcy” poszli o krok dalej tworząc serwis ZML.com w którym za około 2-3 dolary kupimy film w wersji Divx a za około 5 dolarów w wersji DVD – pozycje które tam znajdziemy to również najnowsze hity z hollywood. Jak to możliwe? – serwis wykorzystuje coś co się nazywa zbiorową umową licencyjną a jej legalność i sposób wykorzystania jest zbliżony do tego co robił Allofmp3.com (czyli na pewno nie dzielą się zyskami z producentami filmów).

Serwis ZML oferuje nam nie tylko filmy w formacie Divix czy DVD ale również specjalne wersje przygotowane na Ipod-y oraz PDA. Jednym słowem jest to w pełni profesjonalne miejsce przygotowane do sprzedaży filmów przez internet (póki co dopuszczane są także płatności karami Visa i MasterCard).


Bourne Ultimatum może być twój za 2,99 USD

Jeśli ktoś zamierza zrobić zakupy w tym sklepie (na własne ryzyko) to radzę się pospieszyć bo jestem pewny, że jak tylko informacja o ZML dotrze do wytwórni filmowych to bardzo szybko zostaną wycofane płatności karami kredytowymi (tak jak to miało miejsce w przypadku Allofmp3.com).

PS. Ciekawe co się stanie jeśli okaże się, że sprzedaż filmów za 2 dolary ma większy sens niż sprzedaż w obecnych cenach – może jednak wytwórnie przekonają się, że dużym wolumenem sprzedaży są w stanie zrekompensować sobie stary na cenie filmu? (a może nie).