Samsung

Łatwe w obsłudze, szybkie i bezproblemowe. Takie są Smart TV Samsunga

Kamil Świtalski
Łatwe w obsłudze, szybkie i bezproblemowe. Takie są Smart TV Samsunga
56

Telewizory firmy Samsung z pakietem inteligentnych rozwiązań dostępne są na rynku od ponad dekady — wszystko zaczęło się od modelu Samsung PAVV Bordeaux 750, który zadebiutował w 2008 roku. Od tego czasu zmieniło się... właściwie wszystko — no może poza tym, że firma wciąż doskonale radzi sobie na rynku innowacji — i cały czas oferuje swoim klientom najnowocześniejsze i najwygodniejsze rozwiązania. Tegoroczna linia telewizorów Samsung przynosi kolejny zestaw usprawnień i nowości, które doskonale sprawdzają się przy codziennej pracy. A prostota obsługi telewizora Samsung z funkcjami Smart TV sprawia, że jest to urządzenie, z którego równie zadowoleni będą zarówno zaawansowani użytkownicy oczekujący dziesiątek funkcji i aplikacji, jak i ci, którzy poza dekoderem telewizji od wielkiego dzwonu decydują się obejrzeć film na YouTube.

Telewizory Samsung — smart od pierwszego uruchomienia

Na rynku jest coraz mniej urządzeń typu plug-and-play, czyli takich, które wystarczy podłączyć, włączyć i już można działać. Nawet słynące z tego przez lata konsole do gier wymagają od nas większego wkładu i zaangażowania — i od kiedy nastała era smart TV, tutaj także musimy raz przejść przez proces konfiguracji nowego urządzenia. Na szczęście Samsung zrobił co w jego mocy, by możliwie jak najbardziej go uprościć. Przygotował w tym celu nawet aplikację Samsung Smart Things, która lwią część procesu pozwala nam "wyklikać" na ekranie smartfona. Dzięki temu całość jest nie tylko szybsza, ale też wygodniejsza — szczególnie w kontekście wpisywania rzeczy. Jakich? Ano — chociażby hasła do internetu, czy danych logowania do ulubionych serwisów z których będziemy korzystać na naszym Smart TV.

Tizen: wygodny i czytelny system dla każdego

Nie wiem jak Wy, ale od kiedy pamiętam, lubiłem rzeczy konkretne. I taki właśnie jest Tizen: posiada dziesiątki opcji i aplikacji — ale wyłącznie takich, które mogą faktycznie przydać się użytkownikom. I już na starcie wita nas zestaw aplikacji zaprojektowanych z myślą o tym systemie. Nie widzicie tam waszej ulubionej platformy VOD, albo wręcz przeciwnie — nie sięgacie po wszystkie z tam obecnych? Nie ma problemu — ich edycja, usuwanie, zamiana miejscami czy instalowanie nowych nie stanowi najmniejszego problemu. Sklep z aplikacjami zaś wypakowany jest po brzegi praktycznymi aplikacjami pogrupowanymi według zestawu kategorii. By żyło się jeszcze lepiej, Samsung zadbał o pogrupowanie ich w kolekcje, których nazwy... mówią same za siebie. Na stronie głównej czekają na nas m.in. muzyka i radio, aplikacje do zabicia czasu, wiadomości i prognoza pogody czy wygodne życie. Pośród pakietu użytecznych aplikacji nie zabrakło też prostych gier, po które z przyjemnością sięgną nawet ci, którzy na co dzień stronią od takich rozrywek — np. 2048. Warto też zaznaczyć, że całość działa ekspresowo: Samsung zadbał o to, aby nie było żadnych dłużyzn i zacięć — co w świecie smart TV wcale nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Wisienką na torcie dla wielu właścicieli urządzeń Samsunga może być łatwy dostęp do zarządzania całym zestawem sprzętów domowych które podłączone są do tej samej sieci WiFi z poziomu telewizora.

Już teraz biblioteka aplikacji robi wrażenie — a wszyscy właściciele urządzeń Apple mają dodatkowe powody do radości. Już wkrótce Smart TV od Samsunga jako pierwsze doczekają się obsługi AirPlay 2 oraz Apple TV (a dokładniej — zyskają dostęp do tamtejszej bazy filmów i seriali).

Ale aplikacje VOD i rozrywka to jeszcze nie wszystko. Samsung od lat dba o jak najlepszą i możliwie najwygodniejszą integrację całego pakietu urządzeń. Dlatego właściciele nowszych smartfonów czy tabletów firmy mogą bez problemu przesłać z nich obraz na TV bez konieczności szukania kabli i dodatkowego kombinowania — wszystko to dzięki funkcji udostępniania ekranu. Ta zadziała również na komputerach z systemem Windows 10.

Dzięki funkcji Remote Access możemy też łatwo skorzystać z  różnych programów, aplikacji i usług w chmurze, dostępnych za sprawą wielu podłączonych urządzeń, bezpośrednio na ekranie telewizora.

Ogromne możliwości, które urzekają prostotą obsługi

Nowoczesne Smart TV od Samsunga to potężne urządzenia napędzane nowoczesnymi procesorami, które w czasie rzeczywistym pozwalają im podbijać ich jakość, ale zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o użytkownikach. I słowem-kluczem w ich kontekście pozostaje prostota — wspominałem już, że są banalnie proste w konfiguracji. Ale na tym jeszcze nie koniec — bo w kwestii ich obsługi także trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia: to sprzęty na tyle proste w użyciu, że poradzi sobie z nimi każdy. Zarówno funkcje zaawansowane, jak wspomniany zdalny dostęp, jak i te podstawowe — przełączanie programów czy zmiana głośności są tam na wyciągnięcie ręki. Jeżeli nie czujecie się zbyt pewnie w kombinowaniu z konfiguracją telewizorów, to mam dla Was doskonałe wieści — Smart TV od Samsunga posiadają zakładkę z szybkimi ustawieniami, w których czeka zestaw zdefiniowanych opcji, które powinny zadowolić każdego.

Wisienką na torcie pozostaje minimalistyczny pilot, który posiada raptem kilka przycisków. Fenomenalnie zaprojektowany, doskonale leży w dłoni i... nie przesadzam — jest najwygodniejszym pilotem jaki znam. A żeby korzystanie z telewizora było jeszcze wygodniejsze, w tegorocznej edycji znalazły się trzy dodatkowe klawisze, które pozwolą bez wywoływania paska menu uruchomić popularne platformy VOD.

Smart TV od Samsunga: inteligentny telewizor dla każdego!

Proste, uniwersalne, bezproblemowe, przystępne i wyposażone we wszystkie najważniejsze funkcje — takie są inteligentne telewizory od Samsunga. To urządzenia które fenomenalnie sprawdzą się w przypadku szeroko pojętej rozrywki — ale dzięki możliwości wykorzystania ich jako zdalnego ekranu, mają szansę okazać się także nieodłącznym kompanem przy codziennej pracy. Przekonajcie się sami!

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu