Samsung

Samsung w tarapatach, więc na pomoc nadciągają nowe Galaxy Fit

Albert Lewandowski
Samsung w tarapatach, więc na pomoc nadciągają nowe Galaxy Fit
7

Samsung Galaxy Fit i Fit-e to nadchodzące smartbandy, które stanową kolejny krok w ujednoliceniu oferty produktów. Czy staną się najchętniej wybieranymi urządzeniami w swojej kategorii?

Samsung Galaxy Fit i Samsung Galaxy Fit-e - co nowego?

Zgodnie z nową polityką nazywania urządzeń, linia Samsung Gear musiała zostać przemianowana na Samsung Galaxy i mimo że ze smartfonami z Androidem ma niewiele wspólnego, to włączono ją w jedną wielką rodzinę. Samsung Galaxy Fit i Fit-e nie wprowadzą wielkiej rewolucji względem swoich poprzedników. Cóż, trudno by było oczekiwać ogromnych różnic, skoro sama baza jest udana i przez ostatni okres niewiele też nowego wydarzyło się branży. W świecie sprzętu ubieralnego wprowadzanych jest dużo mniej nowości, ale jeżeli ktoś już się na coś decyduje, to mówimy o faktycznie potrzebnych i dopracowanych rozwiązaniach.

Samsung Galaxy Fit-e będzie uboższym wearable z nowej dwójki. Zaoferuje baterię 70 mAh, co ma zapewniać 10 dni pracy z dala od ładowarki. Monochromatyczny 0,7-calowy ekran będzie wykonany w technologii PMOLED, napędzać będzie go procesor z rdzeń ARM Cortex M0, 128 KB RAM i 4 MB pamięci. Waga smartbanda wynosić będzie 15 gramów. Galaxy Fit-e będzie analizował ruch, sen i mierzył nasz puls. Niestety, o ile powiadomienia będą mogły być wyświetlane, o tyle nie będzie się dało na nie odpowiedzieć. Do wyboru będą trzy warianty kolorystyczne: żółty, czarny i biały.

Samsung Galaxy Fit to już 0,95-calowy ekran AMOLED, wyświetlający wszystkie kolory, procesor z rdzeniem ARM Cortex M33F, 2 MB RAM, 32 MB pamięci i bateria 120 mAh, która oferuje siedem dni działania i można ją naładować bezprzewodowo. Oprócz podstawowych funkcji służących do analizy ruchu i snu, smartband pozwoli także na szybkie odpowiadanie na powiadomienia i sam będzie wykrywał potencjalny ruch. Do wyboru będą dwa kolory: biały i czarny.

Na koniec zostaje kwestia ceny. Samsung Galaxy Fit-e będzie kosztować około 45 euro, czyli w Polsce możemy spodziewać się kwoty na poziomie około 199 złotych. Samsung Galaxy Fit to natomiast 110 euro (około 449 - 499 złotych). Wkrótce powinny być dostępne w naszym kraju.

Przeczytaj również: Recenzja Samsung Gear Fit 2 Pro.

Dalsze inwestycje w wearables

Nowe smartbandy Samsunga prezentują się ciekawie. Wyglądają porządnie, oferują wszystkie potrzebne w takim sprzęcie opcje, zapewniają odporność na wodę, a do tego kosztują odpowiednio mało. Moim zdaniem na spokojnie będą w stanie stanąć w szranki z produktami Xiaomi Amazfit i innymi. Niewątpliwie pozwoli to im zarobić i poprawić jeszcze swoją pozycję w segmencie wearables.

Przeczytaj również: Największy spadek dochodów Samsunga. Nadzieja wciąż w Galaxy S10.

Niewielu producentów zostało na placu boju, więc o tyle Koreańczycy mają ułatwione zadanie. Owszem, do Apple i wyników sprzedaży ich Watchy nie mają szans się zbliżyć, ale mimo to firma powinna sporo zyskać. Zobaczymy jednak, czy w praktyce nowe Samsung Galaxy Fit będą udanymi i niezawodnymi kompanami treningu.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy Note 10. Ogrom zmian na plus.

źródło: PCDiga, Gizchina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu