Świat

Last.fm muzyka na żądanie !

GM
Grzegorz Marczak
12

Polskie Last.fm rozdystrybuowało dzisiaj notkę prasową na temat nowego programu "Tantiem dla Wykonawców" (Artist Royalty Program), który dzisiaj uruchomiło. Program Tantiem dla Wykonawców (Artist Royalty Program) wprowadza dla każdego, nieprzynależnego do żadnej wytwórni lub agencji wykonawcy,...

Polskie Last.fm rozdystrybuowało dzisiaj notkę prasową na temat nowego programu "Tantiem dla Wykonawców" (Artist Royalty Program), który dzisiaj uruchomiło.

Program Tantiem dla Wykonawców (Artist Royalty Program) wprowadza dla każdego, nieprzynależnego do żadnej wytwórni lub agencji wykonawcy, który zdecyduje się umieścić muzykę w Last.fm, wynagrodzenie bezpośrednio od Last.fm, za każdym razem, gdy jego utwór zostanie odtworzony.

Co ciekawe zapowiadany, a właściwie już uruchomiony program jest częścią projektu mającego na celu umożliwienie odgrywania pełnych albumów i utworów na last.fm (muzyki na żądanie).

Last.fm za odgrywane utwory będzie płacić bezpośrednio artystom - w fazie beta testów tej nowej usługi można będzie odsłuchać dany utwór do trzech razy za darmo, następnie dostaniemy monit o tym iż aby kontynuować odsłuchiwanie wybranego albumu czy utworu musimy zostać subskrybentem serwisu. Z tego co rozumiem wkrótce zostaną ogłoszone ceny subskrypcji na nowe usługi.

Utwory muzyczne udostępnione w programie muzyki na żądanie pochodzić będą z takich wytwórni jak EMI, Sony BMG, Universal i Warner. To jednak nie wszystko, niezależni wykonawcy również będą mogli dodawać swoje utwory na last.fm i zarabiać pieniądze za każdym razem kiedy ich utwór zostanie odsłuchany.

Wszystko to brzmi aż za dobrze, haczyk tkwi w dostępności wyżej opisanych usług - na razie będą one dostępne jedynie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec.

Kiedy będziemy mogli skorzystać z usługi na żądanie w polskim last.fm jeszcze nie wiadomo - osobiście mam nadzieję, że stanie się to już niedługo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu