Świat

Pownce.com otwarte dla wszystkich.

Grzegorz Marczak
Pownce.com otwarte dla wszystkich.
8

Pownce to kolejny odpowiednik twittera (czyli serwis do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych) z tym, że oferujący nieco więcej możliwości i różniący się w szczegółach od swojego pierwowzoru. To co oczywiście najbardziej przyciąga do Pownce to jak na razie fakt, że tworzą go autorzy serwisu Di...

Pownce to kolejny odpowiednik twittera (czyli serwis do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych) z tym, że oferujący nieco więcej możliwości i różniący się w szczegółach od swojego pierwowzoru.

To co oczywiście najbardziej przyciąga do Pownce to jak na razie fakt, że tworzą go autorzy serwisu Digg.com. Pownce przez sześć miesięcy działał w fazie beta i dostępny był tylko na zaproszenia (co znakomicie utrudniało dotarcie do wielu użytkowników). Gdy serwis otworzył swoje podwoje (a stało się to wczoraj) rozpocznie się teraz prawdziwa rywalizacja z twitterem.Techrnuch twierdził na początku, że pownce raczej można zaliczyć do przeszłości - jednak w ostatniej swojej informacji na temat tego serwisu zmienił zdanie (co kolejny raz wypomniane mu zostało przez blog CenterNetowrks).

Pownce wraz z otwarciem na szeroką publiczność zaprezentował kilka nowych ciekawych funkcjonalności a są to między innymi możliwość importu znajomych z innych serwisów takich jak twitter, flickr itp, nowa wersja aplikacji desktopowej (moim zdaniem całkiem niezła), możliwość wysyłania zaproszeń na imprezy (imprezy mogą mieć własną podstronę w serwisie) które mogą być importowane na przykład do kalendarza google itp.

Wszystkich którzy założyli już sobie konto zapraszam do kontaktu na pownce - teraz będzie można przetestować sensowność tego serwisu na większej grupie znajomych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu