Laptop

Laptopy Razer Blade nareszcie dostępne w Polsce!

Mateusz Stach
Laptopy Razer Blade nareszcie dostępne w Polsce!
17

Razer Blade to rodzina notebooków dla graczy. Uznawane są one za jedne z najlepszych w swojej kategorii. Teraz oficjalnie trafiają do sprzedaży w naszym kraju.

Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych i plotki krążące od początku roku znalazły potwierdzenie w faktach. Seria Razer Blade pojawiła się w Polsce w oficjalnej dystrybucji. A co za tym idzie, miłośnicy grania na laptopie nie muszą już kombinować ze sprowadzaniem ich sprzętu z zagranicy. Mankamentem takiego rozwiązania był m.in. brak serwisu laptopów Razer w naszym kraju. Na razie wyłączność na te maszyny ma jeden sklep – x-kom.

Trzy modele Razer Blade do wyboru

Do sprzedaży trafiają wszystkie trzy modele: 13-calowy Razer Blade Stealth, 14-calowy Razer Blade oraz 17-calowy Razer Blade Pro. Najbardziej mobilny z nich ma zaledwie 14 mm grubości i waży 1,35 kg. Wysokiej jakości dotykowy ekran IGZO ma rozdzielczość UHD+ (3200 x 1800). We wnętrzu monolitycznej aluminiowej obudowy drzemie czterordzeniowy, niskonapięciowy procesor Core i7 ósmej generacji. A do tego 16 GB RAM i dysk SSD PCIe 256 lub 512 GB. Cena wyjściowa to 7449 zł. Trzeba tylko pamiętać, że do porządnego grania potrzeba jeszcze podłączonej przez port Thunderbolt 3 zewnętrznej grafiki w obudowie Razer Core V2.

Razer Blade 14 jest już nieco większy. Jego grubość to 18 mm, a waga wynosi 1,86 kg. Dzięki temu, we wnętrzu starczyło miejsca na niezależną grafikę NVIDIA GeForce GTX 1060 i mocniejszy procesor. Ceny w sklepie zaczynają się od 8999, a wśród dostępnych wariantów są matryce Full HD i 4K.

Niewiele droższy przy 9199 zł jest największy Blade Pro. Przy wysokości 22 mm waży niewiele ponad 3 kg. Jak na członka rodziny Razer Blade przystało, stosunek wydajności do gabarytów jest tutaj wyróżniający. W konfiguracji zbliżonej do Blade 14 uwagę zwraca obecność dwóch magazynów na dane oraz wyświetlacz Full HD IPS obsługujący odświeżanie z częstotliwością 120 Hz. Na razie nie jest u nas dostępna najpotężniejsza wersja z grafiką GeForce GTX 1080 i matrycą 4K.

Bogatsza oferta polskich sklepów w przyszłości?

Cała oferta sklepu x-kom obejmuje obecnie sześć modeli. Możliwe jednak, że zaplanowano taki scenariusz, jak przy wprowadzaniu na nasz rynek smartfonów marki Xiaomi. Po ostrożnych początkach i zdobyciu zakładanego poziomu popularności pojawić się mogą kolejne konfiguracje.

Laptopy Razer Blade z pewnością nie są tanie. Ale ich wygląd i wykonanie, klawiatury z funkcją anti-ghosting oraz wielobarwnym podświetleniem Chroma, w połączeniu z mocnymi podzespołami zdołały już sobie zaskarbić wierne grono fanów. Tak jak wcześniej akcesoria gamingowe Razer.

To zbieg okoliczności, że obecnie możemy tylko podziwiać premierę nowych laptopów Samsunga na innych kontynentach. Zostały one obok maszyn Razera wspomniane przeze mnie niedawno jako laptopy niedostępne w Polsce. Okazuje się, że lista ta ulega zmianom nie tylko w kierunku opuszczania naszego rynku. Trzymam więc kciuki, by notebooki Razer zostały u nas na dłużej niż np. gamingowa seria Gigabyte Aorus.

Źródło: x-kom.pl, razer

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu