Polska

Padł Ci telefon na mieście? W Warszawie to już nie problem

GU
Grzegorz Ułan
36

Korzystam z komunikacji miejskiej w Warszawie niemal codziennie, ale nigdy nie wpadło mi do głowy pytanie, dlaczego nie ma w tych autobusach gniazdek do ładowania? Mimo, że niejednokrotnie potrzebowałem podładować telefon i wydaje się to takie oczywiste.

Niemniej Miejskie Zakłady Autobusowe wpadły na to same i zainstalowały 200 takich podwójnych gniazdek w miejskich autobusach i zapowiadają, że będą one montowane już w każdym nowym autobusie. Tak więc według szacunków do końca roku będzie ich już 360. Gniazdka są podwójne, więc łącznie będzie ich 720. Problemem może być jedynie sytuacja, kiedy autobus będzie przepełniony, ciężko będzie się wtedy dopchać do niego. Ale dla chcącego i potrzebującego nic trudnego.

Bardzo dobra wiadomość jak dla mnie, do tej pory jeśli potrzebowałem na szybko podładować telefon na mieście musiałem wchodzić do jakichś kawiarni czy centrum handlowego, teraz przy okazji przemieszczania się będę mógł zrobić to od razu w autobusie.

Dla przypomnienia już od dwóch lat, mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z darmowego WiFi w komunikacji miejskiej, pisaliśmy Wam o tym pod koniec 2015 roku. Tu też warto zaznaczyć, że WiFi pojawia się również w każdym nowo zakupionym autobusie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu