VOD

Kupujesz filmy, streamujesz na VOD czy chodzisz do kina?

Konrad Kozłowski
Kupujesz filmy, streamujesz na VOD czy chodzisz do kina?
31

Nie możemy narzekać na brak wyboru. Filmy nadal dostępne są w tradycyjnej sprzedaży, są także dostępne w wersji cyfrowej oraz w usługach streamingowych. A przecież kina też nigdzie się nie wybierają.

Nadchodzi jesień, więc czas sprzyjający spędzaniu czasu przed ekranem. To oczywiście nie wyklucza aktywności sportowych i czytania książek czy magazynów, ale lubimy seriale i filmy, a marna pogoda i ciemności za oknem, to idealne warunki na seans. Tylko właśnie jaki?

Znam osoby, które nadal kupują DVD. Nie w celach kolekcjonerskich, ale po prostu, by obejrzeć dany film za niewielkie pieniądze bez kombinowania z szukaniem go w sieci. O tym, jakie wrażenie DVD wywołało na Grześku Marczaku posłuchacie poniżej, a ja łączę się z nim w bólu. Niestety, płyty Blu-Ray, o 4K Ultra HD Blu-Ray nie wspominając, są nadal kosztownym wydatkiem dla większości z nas, a niektórzy i tak wolą nie przejmować się nośnikami. Mamy więc Netfliksa, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video i lokalne Player (teraz także w 4K) oraz Ipla. Tylko kto za to wszystko zapłaci?

Kina nigdzie się nie wybierają, zyskują nowinki techniczne jak nagłośnienie Dolby Atmos, a niektóre sieci oferują także abonament i promocje, które są jedynym ratunkiem przed bankructwem kinomanów. Ale nie zawsze mamy ochotę wychodzić z domu (dysponując coraz lepszym telewizorem oraz zestawem audio), dodatkowo nie wiadomo na kogo trafimy na sali. I tak źle, i tak nie dobrze.

Rozpoczynamy drugi sezon podcastu Antyweb Po Godzinach, będą niespodzianki, ciekawe tematy oraz... goście. Okej, więcej nie zdradzam, subskrybujcie nas w iTunes, na SoundCloud lub w innym miejscu, bo będzie czego słuchać.

Zapraszają Konrad Kozłowski (to ja!) oraz Grzegorz Marczak.

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu