Polska

Kupuj.pl czyli jak IDG się zmienia

Grzegorz Marczak
Kupuj.pl czyli jak IDG się zmienia
10

Czyżby zakończył się okres w którym IDG stało w miejscu? Z pewnością to co obserwujemy teraz na IDG to początek zmian, ważny moment bo przez lata praktycznie nic się z tym serwisem i w okół niego nie działo. Na początku poprawiona została strona pojedynczej informacji, niedawno natomiast na głównej...

Czyżby zakończył się okres w którym IDG stało w miejscu? Z pewnością to co obserwujemy teraz na IDG to początek zmian, ważny moment bo przez lata praktycznie nic się z tym serwisem i w okół niego nie działo. Na początku poprawiona została strona pojedynczej informacji, niedawno natomiast na głównej stronie idg.pl zmieniono układ newsów. Są to drobiazgi ale widać, że coś drgnęło a to najważniejsze.

IDG uruchomiło też ostatnio serwis kupuj.pl. Jest to miejsc w którym po atrakcyjnej cenie możemy kupić sprzęt IT. Sama strona wygląd schludnie i przejrzyście - jedyny element do którego można by się przyczepić to przeglądanie kolejnych ofert. Na początku nie zauważyłem takiej możliwości i dopiero po przeczytaniu w newsie, że są trzy produkty zacząłem szukać jak się do nich dostać.Jako taki mini gadzeciarz w serwisach tego typu zwracam uwagę na oferowane produkty. Moim zdaniem lepiej nie oferować bezużytecznych czy też po prostu marnej jakości rzeczy tylko dlatego aby były. W przypadku kupuj.pl na przykład nie umieszczał bym zestawu "10 przebojów filmowych" - które w żaden sposób przebojami nazwać nie można. Takie lekko naciągane oferty powodują, że internauci szybko mogą zniechęcić się do ponownego odwiedzenia serwisu.

Jak wygląda kupuj.pl jeśli chodzi o ceny (w końcu jest to najważniejszy i najbardziej przyciągający element tego typu serwisów). Do weryfikacji ceny użyłem opisywanego wcześniej na blogu narzędzia notanio.pl.

Najłatwiej było mi zweryfikować cenę produktu "ROUTER ASUS WL-500gP V2" oferowanego przez kupuj.pl za 269 PLN, oszczędność według tej oferty na tym urządzeniu miała wynieść 60 PLN.

Według notanio - cena takiego urządzenia //notanio.pl/go?advancedSearch=true&productName=ROUTER+ASUS+WL-500g+P+V2&minPrice=200&sorting=Match&noAuctions=true&minPriceAuctions=false >waha się w granicach od ok 300 w górę. Sugerowana cena 329 PLN jako cena sklepowa należy do tych raczej górnych stawek (według notanio). Mimo wszystko mamy jednak oszczędność ok 30 PLN czyli 10% od najniższej ceny za jaką takie urządzenie można kupić. W tym więc przypadku oferta jest całkiem atrakcyjna.

Ciekawy jestem dalszych przemian w IDG - Starałem się namówić Michała Bonarowskiego na krótki wywiad i zdradzenie planów jakie ma jeśli chodzi o przyszłość ale niestety się nie udało (za wcześnie, nie wszystko jest jeszcze skonkretyzowane itp). W każdym razie będę próbował bo mimo iż wiele razy "kopałem" IDG to nadal jestem czytelnikiem tego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IDGidg.pl