Miniblog

"Kup mi, tato!", czyli iPad dla naszych milusińskich

Michał Majchrzycki
11

"Kup mi, tato!" To najstraszniejsze chyba zawołanie, które prześladuje ojców od czasów, gdy wymyślono pieniądz. Już od października nasze pociechy będą mogły rozbudować swój okrzyk o kolejną zabawkę. A raczej nie zabawkę, tylko urządzenie, które ma w zamyśle twórców pomóc dzieciakom zaznajomić się z...

"Kup mi, tato!" To najstraszniejsze chyba zawołanie, które prześladuje ojców od czasów, gdy wymyślono pieniądz. Już od października nasze pociechy będą mogły rozbudować swój okrzyk o kolejną zabawkę. A raczej nie zabawkę, tylko urządzenie, które ma w zamyśle twórców pomóc dzieciakom zaznajomić się ze światem mobilnych urządzeń. Poznajcie Tabeo firmy Toys R Us.

Wprawdzie Apple twierdzi, że iPad w swojej prostocie i intuicyjności może być obsługiwany nawet przez dziecko, jednak konkurencja jest najwyraźniej innego zdania. Firma Toys R Us postanowiła na październik wypuścić na rynek własną wersję tabletu przeznaczonego dla najmłodszych. 7-calowy Tabeo jest wyposażony w uproszczoną wersję Androida, a kosztować będzie 150 dolarów. Dla dzieciaków 50 preinstalowanych gier plus dostęp do Tabeo Store, dla opiekunów zaś rozbudowane narzędzia rodzicielskie. Do tego obsługa Flasha, aparat fotograficzny i 4 GB pamięci. O uzależnieniu najmłodszych od internetu i gier producent nie wspomina.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletdzieciiPad