Miniblog

Jelly Bean nadal radzi sobie słabiutko

Michał Majchrzycki
8

To jest chyba największa bolączka Androida. Aktualizacje. Niby wszystko wygląda wspaniale, Google prezentuje co roku coraz bardziej dopracowany, wzbogacony o nowe funkcje i dopieszczony estetycznie system. I co? No właśnie - niewiele z tego wynika. Najlepszy przykład to najnowsza aktualizacja Androi...

To jest chyba największa bolączka Androida. Aktualizacje. Niby wszystko wygląda wspaniale, Google prezentuje co roku coraz bardziej dopracowany, wzbogacony o nowe funkcje i dopieszczony estetycznie system. I co? No właśnie - niewiele z tego wynika. Najlepszy przykład to najnowsza aktualizacja Androida, czyli Jelly Bean.

Według statystyk podanych przez serwis Android Developers, aktualizacja Jelly Bean w ostatnim miesiącu zainstalowana była na 1,2% urządzeń. To bardzo niska liczba, która moim zdaniem trochę deprecjonuje zadowolenie Google'a z 1,3 mln aktywacji smartfonów z Androidem dziennie. Jednak nie ma co załamywać rąk, niedługo pojawią się aktualizacje Androida dla topowych smartfonów, nad Jelly Bean pracują też ciężko twórcy takich projektów jak Cyangogen Mod. Co więcej, według statystyk, w końcu mamy większy wzrost przedostatniej aktualizacji Androida, czyli Ice Cream Sandwich. Obecnie jest on zainstalowany już w 20,8% urządzeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu