Gry

Kup Cyberpunka 2077 na Xbox One, możliwość gry na Xbox Series X dostaniesz za darmo

Kamil Pieczonka
Kup Cyberpunka 2077 na Xbox One, możliwość gry na Xbox Series X dostaniesz za darmo
25

CD Projekt RED ponownie podbija serca graczy, jako jeden z pierwszych deweloperów przystąpił do programu Smart Delivery, który gwarantuje, że za daną grę zapłacicie tylko raz, nawet jak zmienicie konsolę na nowszą.

Cyberpunk 2077 trafi również na Xbox Series X

Microsoft ogłosił dzisiaj rano program Smart Delivery, w ramach którego zamierza przenieść na Xbox Series X wszystkie swoje gry stworzone przez Xbox Game Studio. Oznacza to, że na nowej konsoli będziemy mieli wsteczną kompatybilność i to nie tylko z Xbox One, ale też wcześniejszymi konsolami. Co więcej, jeśli jakiś tytuł już posiadacie, to nie musicie za niego drugi raz płacić, wersja na nowszą konsolę dostępna będzie za darmo. Chwilę później CD Projekt RED jako pierwszy deweloper potwierdził, że również przystępuje do programu. Jeśli kupicie Cyberpunka 2077 na konsolę Xbox One, to w przyszłości kopię na Xbox Series X dostaniecie za darmo. Pośrednio potwierdzono w ten sposób, że wersja na nową konsolę powstanie, ale trudno w tej chwili powiedzieć w jakich aspektach może być lepsza.

Jak widać tweet ma już ponad 30 000 polubień, a w odpowiedzi na niego tysiące graczy zostawia swoje wyrazy uznania dla polskiego studia. Miło się ogląda takie obrazki, ale też CD Projekt RED znane jest ze swojego podejścia do graczy. Ciekawe czy na Xbox Series X pojawi się również nowa, odświeżona wersja Wiedźmina 3? ;)

Sporo nowych informacji o Xbox Series X

Przy okazji zapowiedzi funkcji Smart Delivery, Microsoft podał też sporo informacji na temat nowej konsoli. Według postu opublikowanego przez Phila Spencera,wydajność samego GPU wyniesie 12 TFLOPs i będzie dwukrotnie większa niż w Xbox One X. Pojawi się też funkcja Variable Rate Shading, która pozwala wyświetlać główne postacie i elementy rozgrywki w lepszej jakości niż tło, oszczędzając przy tym moc GPU. Nie zabraknie też sprzętowego wsparcia dla raytracingu i szybkiego wznawiania rozgrywki.

Potwierdzono także, że nowy Xbox będzie miał port HDMI 2.1, który oferuje między innymi możliwość wyświetlania obrazu 4K przy odświeżaniu 120 Hz, możliwość wyświetlania gier z prędkością nawet 120 klatek na sekundę, funkcję VRR, która synchronizuje odświeżanie ekranu z możliwościami konsoli oraz dysk SSD. Wszystko oczywiście z myślą o graczach. Na efekty będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać, premiera będzie miała miejsce pod koniec roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu