AntywebTV

Kultowe telefony: NOKIA 3310

Paweł Winiarski
32

"Kiedyś telefony były lepsze, odporniejsze, dłużej działały na jednym ładowaniu". I tak, i nie. Kiedyś technologia była po prostu inna, a urządzenia tego typu potrafiły mniej - dziś wykorzystujemy je do innych celów, co ma też oczywiście swoje minusy. Na część komórek patrzymy więc przez pryzmat wspomnień, nostalgii - i o nich będzie cykl "Kultowe telefony". Bo na pewno macie kilka takich we własnej pamięci.

Powrót do przeszłości

W drugiej połowie 2000 roku na rynku pojawił się jeden z najbardziej znanych i najcieplej wspominanych telefonów. Chodzi oczywiście o Nokię 3310, którą w Polsce reklamował Adam Małysz. Czy to było powodem jej ogromnej popularności w naszym kraju? Po części tak, trudno jednak odmówić temu urządzeniu wyjątkowości. Nie było to urządzenie z najwyższej półki, ale wyglądało całkiem nieźle - telefon potrafił też sporo i zasadniczo był bezawaryjny. Sam miałem Nokię 3310 i bardzo dobrze ją wspominam.

Tego typu telefonów było na rynku sporo i pomyślałem, że przypomnimy je sobie wspólnie. Co Wy na to? Kultowe telefony będzie takim mini-cyklem posiadającym moc cofania w czasie. I mam nadzieję, że wspólnie wybierzemy urządzenia, które się w nim pojawią. Może następny w kolejce Siemens C35i?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu