AntywebTV

Top 5 najlepszych seriali Netflix

Paweł Winiarski
Top 5 najlepszych seriali Netflix
64

Od polskiego startu usługi nie wyobrażam już sobie oglądania filmów czy seriali bez dostępu do Netflix. A jak sami wielokrotnie mówiliście, najlepszymi materiałami są te robione na wyłączność dla serwisu. Postanowiłem więc wybrać 5 moim zdaniem najlepszych seriali.

Mówiąc o serialach Netflix chodzi mi oczywiście o Netflix Original, na top materiałów, które się tam po prostu pojawiły też przyjdzie pora.

Zgadzacie się z tą listą, a może coś byście w niej zmienili? Wymieńcie w komentarzach 5 Waszym zdaniem najlepszych seriali Netflix - na pewno pomoże to osobom, które wciąż wahają się czy warto inwestować w abonament lub w ogóle interesować się okresem próbnym.

Aktualizacja

Na prośbę Czytelników, którzy wolą czytać niż oglądać - doklejam zestawienie w formie tekstowej.

Stranger Things

Prawdziwa gratka dla miłośników takich filmów, jak E.T. czy Goonies. Stranger Things przeniesie Was do lat 80. ubiegłego wieku, do małego miasteczka Hawkins w stanie Indiana. W tajemniczych okolicznościach znika tam dwunastoletni Will Byers. Nastolatka szukają wszyscy, matka, policja, jego przyjaciele gdy nagle pojawia się dziewczynka z niesamowitymi umiejętnościami. Bohaterowie odkrywają, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, w które zamieszana jest zarówno agencja rządowa jak i tajemnicze siły, o których nie mieli pojęcia. Stranger Things to świetna opowieść, fajna gra aktorska i niesamowity klimat stanowiący mieszankę dzieł Stevena Spielberga, Ridleya Scotta, Jamesa Camerona i Stephena Kinga. Na Netflix znajdziecie dwa sezony, czyli łącznie 17 odcinków.

Dark

Niemiecki serial Dark pojawia się obok Stranger Things nie bez powodu, bo właśnie do niego jest często porównywany. Pewnie dlatego, że akcja dzieje się w małym niemieckim miasteczku usytuowanym obok elektrowni atomowej. Tu też znika dziecko i też wszyscy dokładają starań by odnaleźć chłopca. Z każdym kolejnym odcinkiem fabuła zaczyna się zagęszczać i komplikować, dlatego koniecznie oglądajcie Dark w pełnym skupieniu, szkoda byłoby przegapić któryś wątek. Ten thriller science fiction ma niesamowity, ciężki i ponury klimat, fantastyczną muzykę i momentami miażdżące kadry. Ogromne zaskoczenie, szczególnie że to niemiecka produkcja, a większości z nas kojarzy się z Komisarzem Rexem. W serwisie znajdziecie jeden sezon, ale w 2019 roku ma pojawić się drugi.

House of Cards

Jeden z najbardziej znanych seriali Netflix, który przy okazji przyczynił się do popularyzacji serwisu. Polityczne intrygi, walka o coraz poważniejsze stołki, problemy ze zdrowiem, zemsta - wciągająca opowieść, która przez pięć sezonów serwuje całą masę zwrotów akcji, intrygujących wątków i ciekawych, wielowymiarowych bohaterów. Na pochwałę zasługują tu również aktorzy i realizatorzy, którym udało się osiągnąć w tym serialu bardzo wysoki poziom, do którego inni starali się równać.  Świetnie wprowadzono tu zabieg burzenia czwartej ściany kiedy. Główny bohater często zwracał się tu do widzów, co dodawało House of Cards ciekawego smaczku.

Zdecydowanie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat i perełka, która dla wielu osób jest powodem do zakupu abonamentu Netflix.

Daredevil

Jeśli miałbym wskazać najlepszy serial o superbohaterze, nie miałbym wątpliwości że jest nim Daredevil. Jest to o tyle ciekawe, że przecież uniwersum Marvela ma wielu bardziej znanych i z pozoru ciekawszych herosów niż niewidomy prawnik Matt Murdock. Tymczasem w dwóch sezonach serialu, które znajdziecie w serwisie udało się stworzyć zarówno ciekawych bohaterów, ciężki klimat, jak i często niesamowite sceny walk. Do tego mistrzowska oprawa wizualna co sprawia, że trudno znaleźć drugi tak dobrze zrealizowany serial o superbohaterze.

Narcos

Sensacyjny czy w zasadzie kryminalny thriller opowiadający historię życia i działalności Pablo Escobara, najpopularniejszego kolumbijskiego bossa narkotykowego który dowodził Kartelem z Medelin. Jego plany chcą pokrzyżować amerykańskie władze federalne, które próbują współpracować z rządem Kolumbii. Ciężki klimat, momentami piękne kadry i wciągająca historia, którą napisało przecież życie. Ciekawa opowieść o popularyzowaniu się kokainy i początkowo nieudolnych próbach powstrzymania jej ekspansji przez władze USA. Narcos doczekał się trzech sezonów, przy czym trójka rozgrywa się już po zabiciu Pablo Escobara, którego interesy przejmuje kartel z Cali.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu