Gry

Kultowe, pierwsze Diablo trafi do Diablo III!

Paweł Winiarski
Kultowe, pierwsze Diablo trafi do Diablo III!
23

Tego chyba nie spodziewał się nikt. Podczas gdy część graczy cicho liczyła, że na tegorocznym BlizzConie, Blizzard zapowie Diablo IV, firma postanowiła ujawnić kilka szczegółów dotyczących odświeżonej wersji pierwszego Diablo. Ale takiej formy się nie spodziewaliście.

W ciągu najbliższych tygodni Blizzard udostępni dużą aktualizację Diablo III, którą nazwał The Darkening of Tristram. Znajdziemy tam specyficzny remake pierwszej części Diablo. Przyjdzie nam ponownie odwiedzić 16 poziomów lochów pod katedrą w Tristram, w których spotkamy czterech bossów znanych z oryginału, z Diablo na czele.

Co ciekawe, „odświeżone” Diablo nie będzie wyglądać jak DIII - seria obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny, Blizzard postanowił więc nałożyć specjalne filtry, przez które nowe pierwsze Diablo będzie rozpikselowane - jak oryginał. Usłyszymy muzykę znaną z oryginału, a ruch postacią zostanie ograniczony do 8 kierunków - czyli retro pełną gębą.

Dodatek The Darkening of Tristram będzie darmowy, wymagany jest natomiast Reaper of Souls. Jest niestety pewien minus - D1 w D3 dostępne będzie tylko przez miesiąc, raz w roku.

W Diablo III pojawi się nekromanta

Blizzard zapowiedział również płatny dodatek - Rise of the Necromancer Pack (Przebudzenie Nekromantów). Premierę zaplanowano na 2017 rok (druga połowa), nie ujawniono niestety ceny. Wiadomo, że duże rozszerzenie otrzyma nową opowieść, lokacje i dodatkową klasę (nekromanta). Z samą podstawką nie zagracie, wymagany będzie dodatek Reaper of Souls.

A co z Diablo IV?

Spodziewaliście się czwartego Diablo? Ja mówiąc szczerze trochę też, ale nie jestem zdziwiony brakiem zapowiedzi. To Blizzard, firma która wydaje gry rzadko, za to bardzo długo je wspiera. Przypominam, że Diablo III miało swoją premierę 4 lata temu i cały czas jest aktualizowane - wolelibyście gry co rok/dwa i brak wsparcia już pół roku po premierze? Ja nie.

Muszę przyznać, że nie jestem osobą, która regularnie gra w Diablo III, zaliczyłem ten tytuł dwukrotnie i powoli zbieram się do ponownego podejścia, inną postacią. No dobrze, planowałem - jak tylko The Darkening of Tristram zostanie wypuszczone, wracam do podziemi tej tajemniczej mieściny przypomnieć sobie czasy swoich wakacji między ostatnią klasą podstawówki, a pierwszą klasą ogólniaka. Diablo pojawiło się w polskich sklepach dopiero w połowie czerwca 1997 roku.

ps. dzięki, diablo fan

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu