Felietony

Evernote ma 250 tys. użytkowników w Polsce. Michał Newiak przetłumaczył już go w całości

Grzegorz Ułan
Evernote ma 250 tys. użytkowników w Polsce. Michał Newiak przetłumaczył już go w całości
24

Dostaliśmy właśnie informację, że dziś, udostępniona została całkowicie już spolszczona wersja Evernote. Już jakiś czas polski interfejs gości w tej aplikacji, ale od teraz każda funkcja w tej aplikacji i na wszystkie platformy systemowe (Windows, Mac, iOS, Android, Windows Phone, Blackberry i Web...


Dostaliśmy właśnie informację, że dziś, udostępniona została całkowicie już spolszczona wersja Evernote. Już jakiś czas polski interfejs gości w tej aplikacji, ale od teraz każda funkcja w tej aplikacji i na wszystkie platformy systemowe (Windows, Mac, iOS, Android, Windows Phone, Blackberry i WebOS) będzie w języku polskim.

Piszemy Wam też o tym, by niejako uhonorować ponownie twórcę tego spolszczenia, o którym wspomina tylko w tym komunikacie Dmitry Stavisky, Vice President of International Operations w Evernote:

Jesteśmy niezwykle zadowoleni mogąc ogłosić dostępność polskiej wersji Evernote, tym bardziej, że spolszczenia dokonaliśmy dzięki społeczności użytkowników. Tłumaczenie przeprowadził w zasadzie jeden polski entuzjasta Evernote, który za cel postawił sobie polepszenie dostępności usługi dla innych polskojęzycznych użytkowników. Zwiększamy tym samym naszą obecność w Polsce. Już teraz część naszego zespołu wsparcia pracuje z Warszawy. Liczymy, że dzięki zaoferowaniu polskiej wersji Evernote na wszystkich platformach społeczność naszych użytkowników w Polsce będzie szybko rosła.

Jest nim Michał Newiak, z którym udało się nam jakiś czas temu porozmawiać o tym tłumaczeniu. Jak wygląda ta praca i jak to się wszystko zaczęło. Gorąco polecam Wam ten wywiad, jeśli ominął Was wcześniej, a jeśli już czytaliście, warto powrócić przy tej okazji do tego zapisu - Wywiad z Michałem Newiakiem, który przetłumaczył dla Was (prawie) całe Evernote.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu