Po Godzinach

Największa polska premiera tej jesieni? Wypytujemy o kulisy "Króla"

KK
Konrad Kozłowski
3

Najnowsza produkcja CANAL+ to serial "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha. Jak powstawał i jak kreowano poszczególne postacie?

Nowy serial CANAL+ pt. "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha

Dzisiejszy odcinek podcastu Antyweb Po Godzinach jest w całości poświęcony serialowi "Król" od CANAL+. Nasza recenzja serialu "Król" jest już dostępna, a wcześniej mieliście okazję zapoznać się z wywiadem, którego udzielił nam Borys Szyc na planie produkcji w sierpniu 2019 w Warszawie.

Serial liczyć będzie osiem odcinków i jest ekranizacją książki Szczepana Twardocha opowiadającej o wydarzeniach w Warszawie w 1937 roku. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą Kuma Kaplicy, w którego szeregach znajduje się bokser Jakub Szapiro. Sieje postrach u wielu mężczyzn, ale jest ulubieńcem warszawskich kobiet.

Kulisy powstawania serialu "Król" - Żurawski, Matuszyński, Jakubik i Szyc dla Antyweb

W ponad godzinnym odcinku podcastu usłyszycie rozmowy z Janem P. Matuszyńskim oraz odtwórcami głównych ról: Michałem Żurawskim (Jakub Szapiro), Arkadiuszem Jakubikiem (Jan "Kum" Kaplica) oraz Borysem Szycem (Janusz Radziwiłłek). Nie zabrakło pytań o kulisy castingu, przygotowań do ról, a także wrażeń i wspomnień z planu. To jednak nie wszystko, ponieważ poruszaliśmy też tematykę okołobranżową, dopytując o kondycję polskiego rynku oraz potencjał polskich produkcji na arenie międzynarodowej.

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu