Artykuł sponsorowany

Kuchnia się starzeje? Koniecznie wymień te sprzęty

Patryk Koncewicz
Kuchnia się starzeje? Koniecznie wymień te sprzęty
Reklama

Przechowywanie jedzenia, gotowanie i zmywanie to 3 podstawowe funkcje kuchni – zadbaj o nie przy pomocy odpowiednich sprzętów.

Kuchnia to dla jednych symbol realizacji kulinarnych pasji, dla drugich zaś miejsce rodzinnych spotkań, ale nie zmienia to faktu, że ma ona trzy główne przeznaczenia – gotowanie, przechowywanie posiłków i zmywanie naczyń. Pod tym względem w Polsce wciąż panuje dość spora rozbieżność, bo w licznych domostwach dalej spotykamy się z gąbką i druciakiem zamiast zmywarki, kuchenką gazową zamiast indukcji i lodówkami po rodzicach, zamiast energooszczędnych lodówek nowej generacji. Chcesz zmodernizować swoją kuchnię? Zacznij od tych sprzętów.

Reklama

Lodówka – dlaczego warto ją wymienić?

Mawiają, że lodówka to najlepszy przyjaciel domu. Trudno bez niej wyobrazić sobie funkcjonalne mieszkanie, a przecież odpowiednie przechowywanie jedzenia absolutna podstawa. Niestety fakt jest taki, że żywotność współczesnych lodówek to średnio około 5 lat, dlatego warto rozważ wymianę sprzętu na nowy, by nie kłopotać się później z kosztownymi wymianami poszczególnych komponentów, które potrafią przysporzyć więcej problemów, niż zakup nowej lodówki.

Źródło: Depositphotos

Spójrz na wnętrze swojej lodówki – czego jej brakuje? Nowe modele są wyposażone w szereg rozwiązań ułatwiających przechowywanie żywności, jak na przykład szuflady z temperaturą bliską 0°C, dla lepszej świeżości mięsa lub ryb. Współczesne lodówki to także wiele rozwiązań smart, wykonywanych często bez wiedzy użytkownika. Przykład? Automatyczne obniżanie temperatury po włożeniu nowych produktów – zarówno w przypadku chłodziarki jak i zamrażarki – które posiadają chociażby lodówki Bosch.

Równie istotne jest także dbanie o hałas. Stare modele potrafią turkotać tak głośno, że może to rozpraszać przykładowo podczas pracy zdalnej. Wybierając nową lodówkę celuj w ograniczenie hałasu do ok. 30 dB, by ich praca nie zakłócała codziennego funkcjonowania. No i nie zapominajmy o technologii No Frost – to podstawa, ale w niektórych domostwach wciąż można spotkać lodówki, wymagające rozmrażania. Po co robić sobie ten problem? Zamiast tego wybierz sprzęt z funkcją samodzielnego rozmrażania, w którym skropliny odprowadzane są na zewnątrz urządzenia i odparowywane pod wpływem ciepła sprężarki.

Kuchenka gazowa czy kuchnia z płytą indukcyjną? Odpowiedź jest prosta

Wróćmy do konfliktu kuchenka gazowa kontra kuchnie z płytą indykcyjną. Dlaczego warto wybrać indukcję? Bo są przede wszystkim bezpieczniejsze w codziennym użytku. Nie ma tutaj obawy o wyciek gazu, a i o oparzenie znacznie trudniej, niż w przypadku klasycznej kuchenki gazowej. Kuchnie z płytą indukcyjną, choć same w sobie mogą być nieco większym wydatkiem niż gazowe, pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższym okresie z powodu niższego poboru energii.

Źródło: Depositphotos

A co z czasem gotowania? Tu także z przewagą na korzyść płyty indukcyjnej. Ta po prostu nagrzewa się znacznie szybciej niż kuchenka gazowa, a dodatkowo pozwala łatwiej kontrolować temperaturę, co jest niezwykle istotne w przypadku przyrządzania niektórych potraw, wymagających precyzji.

Nowoczesne mieszkanie? Zmywarka musi się w nim znaleźć

Gotowanie jest przyjemne, spożywanie własnoręcznie przygotowanego posiłku jeszcze lepsze, ale zmywanie? Każdy zna ten ból, dlatego w nowoczesnej kuchni po prostu nie może zabraknąć zmywarki. To, że zmywanie ręczne jest czasochłonne, nie trzeba nikomu udowadniać, ale wciąż istnieją osoby, które uważają, że gąbka i druciak to lepsze rozwiązanie, niż wrzucenie naczyń do zmywarki. Argumenty? Zazwyczaj ten, że zmywarka nie domywa – od razu zaznaczmy, że to przeszłość. W nowoczesnych urządzeniach – takich jak zmywarka Beko DEN48520X – połączenie wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury sprawia, że nawet zaschnięte zabrudzenia i zacieki nie stanowią problemu. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale także chronimy się przed bakteriami, które mogą osadzać się na gąbce, a przecież nikt chyba nie chce, by niepożądane zarazki przenosiły się na sztućce i naczynia.

Źródło: Depositphotos

Często pojawiającym się zastrzeżeniem jest też fakt dużych zmywarek, które nie mieszczą się w małej kuchni. Cóż, to także nie problem, bo na rynku dostępne są energooszczędne modele do zabudowy pod blatem, a jeśli i takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, to zawsze można postawić na wąskie zmywarki o kompaktowych rozmiarach, które nie ustępują większym braciom pod względem dokładności czyszczenia. Ich szerokość nie przekracza 45 cm, dzięki czemu zmieszczą się nawet w niewielkim mieszkaniu.

Reklama

Wpis powstał przy współpracy z RTV Euro AGD

Stock image form Depositphotos

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama