Komunikatory

Messenger, WhatsApp, GG czy może Skype? Który komunikator jest najpopularniejszy w Polsce?

Grzegorz Ułan
Messenger, WhatsApp, GG czy może Skype? Który komunikator jest najpopularniejszy w Polsce?
27

Otrzymaliśmy właśnie nowy raport z corocznego badania Social Media 2017, który podesłała nam agencja badawczo-analityczna IRCenter, pokazujący popularność komunikatorów w Polsce w minionym roku, porównując przy tym ich popularność z poprzednimi latami.

Okazuje się, że najpopularniejszym komunikatorem w Polsce jest Messenger, o ile tu nie powinno być zdziwienia, o tyle ciekawi nieustanny trend wzrostowy popularności Messengera w Polsce, a co więcej już 1/3 internautów w Polsce wykorzystuje go do kontaktów z markami. Ale zerknijmy najpierw na profil badanych, wśród których 71% korzysta z internetu w telefonie codziennie, jedynie 11% w ogóle nie włącza dostępu do sieci w swoim telefonie.

To ilu z nich korzysta z Mssengera? Tak jak wspominałem to komunikator od Facebooka jest najczęściej wybieranym przez polskich internautów - 66% posiada w nim konto, a 48% korzysta z niego przynajmniej raz dziennie. Niezły rozstrzał mamy w przypadku Skype i GG, w których konta ma odpowiednio 55% i 35% internautów, ale korzysta z niego zaledwie 8% i 6%.

Sprawdź też: Najpopularniejsze komunikatory internetowe.

Jeśli chodzi o korzystanie, na drugim miejscu znalazł się WhatsApp, który obok Messenger również wykorzystywany jest do kontaktów z markami. To również te komunikatory odnotowują zwiększoną liczbę uruchomień aplikacji estymowaną na wszystkich posiadaczy smartfonów w Polsce.

Sprawdź też: Jak ukryć aktywność na messengerze.

Jak widać na wykresie skok popularności Messengera przypadł na rok 2016, niewielki wzrost odnotowali też w ubiegłym roku. Podobnie rośnie popularność WhatsAppa w naszym kraju, a po przeciwległym biegunie mamy GG i Viber, które od dwóch lat systematycznie tracą na popularności w naszym kraju.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu