Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Komunikatory

Mój ulubiony komunikator dostał ważną funkcję. Jest coraz lepszy

JS
Jakub Szczęsny
21

Messenger Lite początkowo miał być aplikacją dla osób, które nie mają dostępu do dobrej infrastruktury sieciowej - wyrósł jednak na alternatywę dla pełnej i niestety, ale opasłej i przeładowanej funkcjami wersji komunikatora. Cieszy mnie jednak, że pojawia się w nim kolejny, ważny element.

Do tej pory Messenger Lite obsługiwał jedynie rozmowy audio, co korespondowało z przeznaczeniem aplikacji. Ta miała służyć głównie do bezproblemowej komunikacji w warunkach słabszej dostępności odpowiedniej infrastruktury sieciowej. W tym zastosowaniu sprawdza się pięknie - nawet wtedy, gdy zwyczajnie brakuje nam zasięgu, wersja Lite będzie działać naprawdę dobrze.

Niektórym użytkownikom, którzy stosują Messengera Lite jako zamiennik dla pełnoprawnej aplikacji brakowało jednak rozmów wideo - te były często wspominane jako "must have" wśród użytkowników programu. Okazuje się, że Facebook wysłuchał próśb tego grona i od najnowszej wersji możliwe jest wykonywanie połączeń również z uwzględnieniem obrazu.

Messenger Lite staje się według mnie najlepszym komunikatorem na świecie

Pełna wersja komunikatora stanowi właściwie odrębny serwis społecznościowy, który mnie odrzuca ilością zastosowanych w nim funkcji. Ponadto, Messenger jest tak ociężały i mało intuicyjny, że nierzadko trudno jest jednoznacznie ocenić do czego tak naprawdę służy. W Lite tego problemu nie mam - mogę korzystać z komunikatora na własnych warunkach, a tego typu program (co nie jest zbyt odkrywcze) służy mi głównie jako metoda komunikacji ze znajomymi.

Użytkownicy systemu iOS muszą niestety obejść się smakiem - nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie Messenger Lite zawitał i na tej platformie. Być może Facebook zmieniając nieco podejście do uboższej (i paradoksalnie lepszej moim zdaniem) wersji komunikatora uwzględni potrzeby również tych użytkowników, którzy korzystają z iPhone'ów oraz iPadów i nie potrzebują dużej ilości funkcji w tym programie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: