Apple

Nowe iPhone’y okazują się niezwykle kruche, ale jeden poradził sobie nieco lepiej po upadku

Kamil Świtalski
Nowe iPhone’y okazują się niezwykle kruche, ale jeden poradził sobie nieco lepiej po upadku
21

Który iPhone jest bardziej wytrzymały: iPhone Xs czy iPhone Xs MAX? SquareTrade sprawdziło oba modele i choć wynik nie jest specjalnie zachwycający w przypadku żadnego z urządzeń, to jednak większy wariant okazał się nieco bardziej wytrwałym w walce.

Najnowsze flagowce od Apple już w sklepach — i kolejno napływają z całego świata kolejne doniesienia na temat tego, jak sobie radzą "w akcji". Jednym z elementów o które boją się wszyscy posiadacze smartfonów, jest oczywiście ich trwałość — pęknięta szybka na urządzeniu za kilka tysięcy złotych to nic przyjemnego. Szklane iPhone'y nie mają łatwo — i choć kolejne generacje przynoszą tam szereg usprawnień, do ideału jeszcze daleko. Ekipa zajmująca się ubezpieczeniami urządzeń — SquareTrade — postanowiła sprawdzić który z nowych smartfonów Apple jest bardziej narażony na uszkodzenie przy upadku. Wynik dla niektórych może okazać się zaskoczeniem.

Modele iPhone Xs oraz iPhone Xs MAX były upuszczane na plecki z wysokości około 180 cm — i... oba modele nie podołały — po prostu się tłukły. Podobnie zresztą sprawy miały się przy ich wyginaniu przez maszynę. Ciekawostką jednak jest, że w przypadku upuszczania smartfona ekranem do dołu — większy wariant smartfona okazał się... nieco bardziej wytrzymały. Jasne, szkło pękło w obu przypadkach, jednak o ile Xs nie nadawał się już do użytku w ogóle, o tyle Xs MAX był potłuczony, acz działał. Dlatego drugi ze smartfonów oceniono na 70 ("średnie ryzyko"), zaś mały iPhone — 86 ("wysokie ryzyko"). Wciąż lepiej, niż zeszłoroczny X, z których każdy oceniono na 90 i okraszono mianem "najbardziej łamliwego iPhone'a do tej pory".

Firma urządza podobne testy całej palecie urządzeń, a następnie ceny oferowanych przez siebie ubezpieczeń ustala w oparciu o ich wyniki. Cóż, jak widać — tegoroczne modele może i są nieco bardziej wytrzymałe, ale trudno tutaj mówić o ideale. Dlatego jeżeli boicie się o dobro swojego iPhone'a, warto jednak zainwestować w dodatkową ochronę. Jeżeli nie ubezpiecznie, to chociaż pancerne szybki i etui ;).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu