Miniblog

Kto powiedział, że iPhone 5 nie może obsługiwać kart microSD?

Michał Majchrzycki
Kto powiedział, że iPhone 5 nie może obsługiwać kart microSD?
12

Jednym z często powtarzanych argumentów krytyków iPhone'a jest to, że nie można w nim wymieniać elementów. Nie możemy wymienić baterii, dodać dodatkowej pamięci za pomocą karty microSD. Pod tym względem w porównaniu z Samsungiem Galaxy S III, iPhone rzeczywiście wypada blado. Nic jednak straconego -...

Jednym z często powtarzanych argumentów krytyków iPhone'a jest to, że nie można w nim wymieniać elementów. Nie możemy wymienić baterii, dodać dodatkowej pamięci za pomocą karty microSD. Pod tym względem w porównaniu z Samsungiem Galaxy S III, iPhone rzeczywiście wypada blado. Nic jednak straconego - iExpander to dowód na to, że jeżeli się chce, wszystko można zrobić.

iExpander to kolejny ciekawy projekt, który ma szansę powstania dzięki crowdfundingowi. Promowany jest na Kickstarterze i już zdołał zebrać ponad 30 tys. dolarów (z oczekiwanych 125 tys.). Zacznijmy może jednak od opisu możliwości urządzenia, a są one dość interesujące. Zwłaszcza dla tych, którzy narzekają na brak możliwości ingerencji w iPhone'a.

iExpander zaprojektowany został specjalnie na potrzeby iPhone'a 5. Jego główne funkcje to:

- dodatkowa bateria (2x dłuższa praca)
- możliwość podłączenia karty microSD (do 64 GB)
- poprawa jakości zdjęć

Pomysł jest moim zdaniem kapitalny i powinien przypaść do gustu szczególnie częstym użytkownikom smartfona firmy Apple, którzy narzekają na szybko wyczerpującą się baterię czy zbyt małą pamięć urządzenia. Albo też brak możliwości jej wymiany. Jedyną wadą jaką ma iExpander to wygląd. Nie chodzi tylko o to, że w połączeniu z obudową iPhone 5 staje się dużo grubszy, ale dużo traci na urodzie. Taka jest jednak cena za dodanie kilku ciekawych rozwiązań do smartfona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu