Świat

Kto korzysta z Google Plus? Infografika

Grzegorz Ułan
Kto korzysta z Google Plus? Infografika
16

Od uruchumienia przez Google swojego serwisu społecznościowego minęło już prawie dwa miesiące. Czas przyjrzeć się kto tak naprawdę korzysta z Google Plus. Firma badawcza Bime przeprowadziła właśnie badania w tym zakresie. Badanie objęło około 10 mln. użytkowników. Źródłem danych był serwis findpeop...

Od uruchumienia przez Google swojego serwisu społecznościowego minęło już prawie dwa miesiące. Czas przyjrzeć się kto tak naprawdę korzysta z Google Plus.
Firma badawcza Bime przeprowadziła właśnie badania w tym zakresie. Badanie objęło około 10 mln. użytkowników. Źródłem danych był serwis findpeopleonplus.com

Z ciekawszych wniosków wysuwa się informacja, iż nadal z G+ korzysta zdecydowana większość mężczyzn - 69,62%. Przyrost kobiet w serwisie w stosunku do badania lipcowego wynióśł 2%.
W pierwszym miesiącu od uruchomienia najwięcej było użytkowników, których możemy zakwalifikować jako typowych geeków, w sierpniu więcej jest już osób określających się jako student.
W rozróżnieniu pod względem miejsca zatrudnienia dominuje grupa użytkowników pracująca na własny rachunek lub ucząca się jeszcze.
Na koniec informacja odnośnie aktywności użytkowników, aż 83% badanych zostało sklasyfikowanych jako nieaktywnych użytkowników G+.
Jak można się było spodziewać, widać to też po wynikach według zatrudnienia, największą grupę użytkowników mamy w USA.
Z całego badania zaskakujący jest odsetek użytkowników aktywnych. Co to tak naprawdę oznacza? Podejrzewam, iż jako nieaktywny został uznany każdy, kto nie opublikował nic na swojej tablicy. Jednak loguje się i śledzi to co się dzieje w swoim strumieniu. Dwa lata temu według podobnych badań okazało się, że tylko 10% użytkowników Twittera generowało 90% treści w tym serwisie. Serwis nadal ma się dobrze i nic nie wróży jego końca. Jak będzie w przypadku Google Plus? Dotychczasowa polityka firmy, skupienia wszystkich swoich usług w jednym miejscu, może niejako "przymusić" użytkowników do większej aktywności. Czas pokaże jak to przełoży się na liczby, po całkowitym otwarciu G+ i udostępnieniu go wszystkim korzystającym z wyszukiwarki i innych usług Google.


Source: Google+ User Statistics Part II – BimeAnalytics.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

infografikagoogle plus