Tablety

Kruger&Matz Eagle 975, czyli okuty w aluminium Intel Atom w dobrej cenie

20

Takiej konfiguracji w swojej ofercie polska firma Kruger&Matz jeszcze nie miała. Na rynek trafia tablet Eagle 975, którego sercem jest procesor Intel Atom Z3736F. Wszystko to zapakowane w aluminiową obudowę i opatrzone jak zwykle ceną, która nie spustoszy raczej portfela. Sporo ostatnio tych...

Takiej konfiguracji w swojej ofercie polska firma Kruger&Matz jeszcze nie miała. Na rynek trafia tablet Eagle 975, którego sercem jest procesor Intel Atom Z3736F. Wszystko to zapakowane w aluminiową obudowę i opatrzone jak zwykle ceną, która nie spustoszy raczej portfela.

Sporo ostatnio tych tabletów wypuszcza na rynek Kruger&Matz. Dopiero co pisałem o modelu KM1082 z Windowsem oraz klawiaturą, a tymczasem już premierę ma inny model. Eagle 975 to sprzęt napędzany przez Androida - niestety w wersji 4.4 KitKat. Jego podstawowe atuty kryją się w specyfikacji, która, jak na tę cenę, robi wrażenie.

Tablet posiada 9,7-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2048 x 1536 px. Daje to zagęszczenie pikseli na poziomie 264 PPI. Jak wspomniałem, jego sercem jest Intel Atom Z3736F z czterema rdzeniami taktowanymi z częstotliwością 1,33 GHz (2,16 GHz w trybie turbo). Wspiera go GPU Intel HD Graphics oraz 2 GB pamięci RAM. Użytkownik ma do dyspozycji 16 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą slotu na MicroSD.

Producent zadbał solidny zestaw modułów łączności z 3G oraz GPS na czele. Z tyłu zastosowano aparat 5 Mpix, zaś z przodu mamy do dyspozycji 2 Mpix, co powinno wystarczyć do wideorozmów. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności aż 8000 mAh. Aluminiowa konstrukcja kryje również szereg praktycznych złącz, jak miniHDMI.

Najważniejsze pytanie - cena. Za Kruger&Matz Eagle 975 zapłacimy 749 złotych. Tablet powinien być już dostępny w strefie marek Allegro oraz sklepach LPelektronik.

Na pierwszy rzut oka całość wygląda naprawdę nieźle. Rozczarowuje trochę Android. Intel Atom natomiast w tabletach spisuje się dobrze - na pewno lepiej niż Core M - a 3G i GPS z pewnością znajdą zastosowanie chociażby podczas nawigacji. Optymizmem napawa też aluminiowa konstrukcja - na renderach prezentuje się solidnie, a przed wszystkim bardzo smukle i niebanalnie. Prawdziwym “killerem” może być jednak wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Za taką cenę wydaje się to bardzo ciekawą opcją.

-

Tekst powstał we współpracy z Kruger&Matz

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletyKruger&Matz