Ciekawostki technologiczne

Wiedzieliście, że krowa w goglach VR daje więcej mleka?

PW
Paweł Winiarski
8

Ktoś ostatnio mówił, że ta generacja gogli VR jednak się nie przyjęła i nie sprostała oczekiwaniom. No spoko, może i Wam się wirtualna rzeczywistość nie podoba, ale tym krowom raczej się podoba. I to tak, że dają więcej mleka.

Są czasem takie informacja technologiczne, obok których nie jestem w stanie przejść obojętnie, a przy okazji przestrać się śmiać. Już sam widok krowy w goglach VR rozśmiesza mnie do łez, a kiedy czytam, że to coś daje, nie mogę przestać się śmiać. I nie, to nie jest żart, do 1 kwietnia jeszcze daleko.

Przeczytaj też: Recenzja gogli PlayStation VR

Krowa w goglach VR daje więcej mleka

Rzecz dzieje się na rosyjskiej farmie niedaleko Moskwy. Dla tamtejszych krów przygotowano specjalne gogle VR, a celem całego przedsięwzięcia jest ich odstresowanie, co przekłada się na zwiększoną produkcję mleka. Chyba nie spodziewaliście się takiego zastosowania tego typu sprzętu, prawda?

https://twitter.com/jonnytickle/status/1199038272871239681

Co ciekawe, gogle zostały zaprojektowane przy współpracy specjalistów związanych z hodowlą zwierząt. Wiadomo, że aby krowa dawała dużo mleka potrzebne jest odpowiednie dbanie o jej kondycję i potrzeby czysto fizyczne, ale również hm...duchowe? Brzmi dziwnie, ale chyba nikogo nie zaskakuje informacja, że żyjąca w spokoju krowa daje więcej mleka i jest po prostu szczęśliwsza.

Niestety nie zademonstrowano co w zasadzie jest pokazywane w krowich goglach - podobno chodzi o piękne zielone łąki w porze letniej - wiadomo natomiast że obraz został dostosowany do wzroku zwierzęcia, które trochę inaczej widzi kolory, dlatego trzeba było odpowiednio dostosować wyświetlany obraz.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu