Ciekawostki technologiczne

Wiedzieliście, że krowa w goglach VR daje więcej mleka?

Paweł Winiarski
Wiedzieliście, że krowa w goglach VR daje więcej mleka?
8

Ktoś ostatnio mówił, że ta generacja gogli VR jednak się nie przyjęła i nie sprostała oczekiwaniom. No spoko, może i Wam się wirtualna rzeczywistość nie podoba, ale tym krowom raczej się podoba. I to tak, że dają więcej mleka.

Są czasem takie informacja technologiczne, obok których nie jestem w stanie przejść obojętnie, a przy okazji przestrać się śmiać. Już sam widok krowy w goglach VR rozśmiesza mnie do łez, a kiedy czytam, że to coś daje, nie mogę przestać się śmiać. I nie, to nie jest żart, do 1 kwietnia jeszcze daleko.

Przeczytaj też: Recenzja gogli PlayStation VR

Krowa w goglach VR daje więcej mleka

Rzecz dzieje się na rosyjskiej farmie niedaleko Moskwy. Dla tamtejszych krów przygotowano specjalne gogle VR, a celem całego przedsięwzięcia jest ich odstresowanie, co przekłada się na zwiększoną produkcję mleka. Chyba nie spodziewaliście się takiego zastosowania tego typu sprzętu, prawda?

Co ciekawe, gogle zostały zaprojektowane przy współpracy specjalistów związanych z hodowlą zwierząt. Wiadomo, że aby krowa dawała dużo mleka potrzebne jest odpowiednie dbanie o jej kondycję i potrzeby czysto fizyczne, ale również hm...duchowe? Brzmi dziwnie, ale chyba nikogo nie zaskakuje informacja, że żyjąca w spokoju krowa daje więcej mleka i jest po prostu szczęśliwsza.

Niestety nie zademonstrowano co w zasadzie jest pokazywane w krowich goglach - podobno chodzi o piękne zielone łąki w porze letniej - wiadomo natomiast że obraz został dostosowany do wzroku zwierzęcia, które trochę inaczej widzi kolory, dlatego trzeba było odpowiednio dostosować wyświetlany obraz.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu