Technologie

[Krótko] Udało się, jest nowy rekord Polski! Wrocławscy studenci nawiązali połączenie WiFi o zasięgu 250 kilometrów

Paweł Winiarski
17

Kilka dni temu Tomek pisał o Kole naukowym Wireless Group z Wrocławia, które na ostatni weekend czerwca przygotowało niecodzienny test, eksperyment i próbę pobicia polskiego rekordu. Połączenie WiFi o zasięgu 250 kilometrów? Brzmi niesamowicie, ale jednak projekt został zakończony pełnym sukcesem....

Kilka dni temu Tomek pisał o Kole naukowym Wireless Group z Wrocławia, które na ostatni weekend czerwca przygotowało niecodzienny test, eksperyment i próbę pobicia polskiego rekordu. Połączenie WiFi o zasięgu 250 kilometrów? Brzmi niesamowicie, ale jednak projekt został zakończony pełnym sukcesem.

Rekord Polski jest nasz! Dzisiaj o godzinie 13:05 udało nam się nawiązać połączenie WiFi na odległości 250 kilometrów. Choć pogoda nam nie sprzyjała, obie ekipy dały z siebie wszystko i osiągnęliśmy sukces!

Takim wpisem na swoim Facebooku studenci Politechniki Wrocławskiej pochwalili się wczoraj wieczorem. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, połączenie odbyło się pomiędzy Wielką Sową (1015 m n.p.m.), w Górach Sowich a Babią Górą (1725 m n.p.m.). Oba punkty są oddalone od siebie o 250 km.

Gratulujemy, trzymaliśmy kciuki.

PS. Dzięki, Marcin.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu