Facebook

[Krótko] Rozmowy wideo w Facebook Messenger

Grzegorz Ułan
27

Ostatnie nowości w tym komunikatorze mogły świadczyć o tym, że przyjdzie czas i na tę funkcję, którą Facebook właśnie zapowiedział. Rozmowy wideo w mobilnej wersji komunikatora to chyba nie jest najbardziej oczekiwana funkcja, a tym samym nie wiem, czy zdobędzie jakieś szersze wykorzystanie. Zwła...

Ostatnie nowości w tym komunikatorze mogły świadczyć o tym, że przyjdzie czas i na tę funkcję, którą Facebook właśnie zapowiedział.

Rozmowy wideo w mobilnej wersji komunikatora to chyba nie jest najbardziej oczekiwana funkcja, a tym samym nie wiem, czy zdobędzie jakieś szersze wykorzystanie. Zwłaszcza w naszym kraju, gdzie te "nielimitowane" oferty internetu mobilnego pozostawiają wiele do życzenia, ale zawsze można skorzystać z dostępnego WiFi i tym samym zaoszczędzić na rozmowach z abonamentu. Osobiście przyznam, że odkąd podobna funkcja pojawiła się w Google Hangouts, skorzystałem z niej może ze dwa razy.

Co ciekawe, funkcja ta od razu jest dostępna w naszym kraju, jak czytamy w oficjalnym komunikacie Facebooka od dziś z nowej opcji mogą korzystać użytkownicy FBM (iOS i Android) z Belgii, Kanady, Chorwacji, Danii, Francji, Grecji, Irlandii, Laosu, Litwy, Meksyku, Nigerii, Norwegii, Omanu, Polski, Portugalii, Wielkiej Brytanii, USA i Urugwaju.

Introducing Video Calling in Messenger from Facebook on Vimeo.

Sprawdzałem przed chwilą i choć mam uaktywnioną testową wersję tego komunikatora, nie zauważyłem tej opcji jeszcze u siebie. Prawdopodobnie partiami będzie udostępniana użytkownikom z w/w krajów. Być może Wy będziecie mieli więcej szczęścia:).

Aktualizacja

Właśnie ta opcja pojawiła się u mnie, co ciekawe bez żadnej aktualizacji w Google Play. Niestety nie udało się nawiązać połączenia, obie strony muszą posiadać tę funkcję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu