91

[Krótko] Quantum OS – System operacyjny w Material Design

Na razie zamieszczam w kategorii Ciekawostki, ale jeśli to wypali i system zostanie udostępniony, zapewniam, że częściej będą się u nas pojawiały wpisy o tym, w już właściwej kategorii. Na obrazkach wygląda to bardzo obiecująco. Od samego początku jestem fanem Material Design na Androidzie, jak uda się to przenieść na desktop w tej postaci, skorzystam […]

Na razie zamieszczam w kategorii Ciekawostki, ale jeśli to wypali i system zostanie udostępniony, zapewniam, że częściej będą się u nas pojawiały wpisy o tym, w już właściwej kategorii.

Na obrazkach wygląda to bardzo obiecująco. Od samego początku jestem fanem Material Design na Androidzie, jak uda się to przenieść na desktop w tej postaci, skorzystam z tej propozycji również na swoim laptopie.

desktop_layout_1

System oparty jest na Linuksie, pulpit oraz aplikacje będą budowane przy użyciu Qt5 i QM. Więcej o tym projekcie możecie poczytać na stronie projektu, tymczasem popatrzmy na te dwa udostępnione do tej pory obrazki, które być może przerodzą się w oprawę pełnoprawnego systemu operacyjnego.

action_center_1 (1)

layout_4

Źródło via Hacker News.