Startups

Krótko o nowych

Grzegorz Marczak
Krótko o nowych
12

Krótko o nowych to seria postów na moim blogu w której przedstawiam nowe startupy czy też biznesy internetowe o których uważam, że warto wspomnieć i się im bliżej przyjrzeć. Mimo iż nadal powstaje cała masa bezużytecznych społecznościowych stron opartych na gotowych skryptach i bez własnego pomysłu...

Krótko o nowych to seria postów na moim blogu w której przedstawiam nowe startupy czy też biznesy internetowe o których uważam, że warto wspomnieć i się im bliżej przyjrzeć. Mimo iż nadal powstaje cała masa bezużytecznych społecznościowych stron opartych na gotowych skryptach i bez własnego pomysłu to jednak coraz łatwiej jest mi zebrać i wypunktować ciekawe inicjatywy i produkcje. Jest to dobry znak na to, że nasza "startupowa branża" dobrze się rozwija.

Contails.com Synchronizacja i archiwizacja kontaktów z telefonu komórkowego oraz możliwość wymiany kontaktów między znajomymi. Myślę, że ciekawy i przydatny serwis. Nie wiem natomiast czy te elementy społecznościowe i możliwość wymiany kontaktów są w ogóle potrzebne. Wołał bym bardziej zaawansowane opcje w synchronizacji.

Pluru.pl - Serwis dla internetowych aktywistów którzy chcą promować swoje opinie i konfrontować je z innymi. NA początku patrząc na serwis nie mogłem zrozumieć o co w nim chodzi i do czego ma służyć. Obawiam się, że będzie w nim dużo zaciekłych dyskusji politycznych, których chyba jeszcze nie umiemy anonimowo prowadzić.

naspolke.pl - połączeniem serwisu ogłoszeniowego, serwisu społecznościowego i, już wkrótce, platformy do współpracy on-line. Możemy więc umieszczać w nim ogłoszenia o współpracy, o poszukiwaniu chętnych na wspólny wyjazd czy też wspólne organizowanie imprezy itp. Niedługo ma być dodana platforma do współpracy online oparta na bazie idei Wiki.pl. Moim zdaniem trochę "niejasno" sprecyzowana jest idea serwis ale kto wie może chwyci.

pensje.net to próba zebrania informacji o zarobkach w różnych branżach i z różnych miast. Mimo iż proste narzędzie to jednak pokazuje kilka ciekawych wykresów i porównań.

humanway.pl - duże narzędzie pozwalające łatwiej i sprawniej zarządzać procesem rekrutacji w firmach. Narzędzie dla dwóch stron procesu rekrutacyjnego, to znaczy pozwalające zarządzać bazą kandydatów i jednocześnie automatyzujące proces aplikacji na dane stanowiska. Działające w modelu SaaS. Netguru i Nugg.ad bo to oni są autorami, dostali za Humanway wyróżnienie podczas imprezy Barcamp Baltics

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu