Startups

Krótko o 5 nowych

Grzegorz Marczak
Krótko o 5 nowych
26

Zebrałem kilka nowych startupów o których myślę, że warto powiedzieć dwa zdania. Warto też zauważyć, że mamy do czynienia z coraz lepszym realizacjami i nie chodzi mi tutaj tylko o samą stronę techniczną czy graficzna ale również o pomysły i zaangażowanie twórców. Moim zdaniem kolejne nowo powstając...

Zebrałem kilka nowych startupów o których myślę, że warto powiedzieć dwa zdania. Warto też zauważyć, że mamy do czynienia z coraz lepszym realizacjami i nie chodzi mi tutaj tylko o samą stronę techniczną czy graficzna ale również o pomysły i zaangażowanie twórców. Moim zdaniem kolejne nowo powstające startupy pokazują trend tworzenia i dostarczania wyspecjalizowanych usług w konkretnych czasem bardzo wąskich dziedzinach.

videotesty.pl - Głównym celem tego serwisu są video testy czy też video recenzje różnych gadżetów elektronicznych (laptopy, telefony itp.). Widać, że twórcy mają umiejętności jeśli chodzi o przygotowanie materiału video, natomiast brakuje moim zdaniem fachowej i obiektywnej oceny pokazywanych przedmiotów (czyli skupienia się zarówno na zaletach jak i na wadach). Mam nadzieję, że wraz z upływem czasu w serwisie tym znajdziemy prawdziwe testy a nie tylko przegląd urządzenia w raz z omówieniem jego wyglądu i możliwości.

pantaxi.pl - mała aplikacja która mogła by być bardzo pożyteczna (pokazuje na bazie google maps ile będzie kosztował nas przejazd taksówką z miejsca A do miejsca B) gdyby nie to, że brakuje podstawowych funkcji. Zdefiniowania kwoty za kilometr lub wybrania korporacji, pokazania najtańszej korporacji itp. Nie wiem też czy pantaxi uwzględnia strefy która mają znaczny wpływ na cenę przejazdu takzówką.

notatek.pl Serwis pozwalający zbierać studentom materiały związane z wykładami, notatki z zajęć, prace itp. Generalnie idea zbliżona do sciaga.pl ale skupiająca się tylko na studentach. Notatek wystartował w połowie stycznia i do tej pory zebrał już ponad 1,5 tysiąca materiałów - czyli całkiem niezły wynik jak na tak krótki okres. Warto zwrócić uwagę, że w serwisie tym również występują nagrody dla aktywnych użytkowników.

irezerwacja.pl - Serwis jeszcze nie uruchomiony ale zapowiadający się przynajmniej z opisów dosyć ciekawe. Jak sama nazwa mówi będzie to narzędzie dzięki któremu stworzymy wirtualną recepcję z możliwością umawiania wizyt / spotkań, dodatkowo będziemy mogli stworzyć stronę prezentującą nasze usługi oraz prowadzić bazę naszych klientów mają dostęp do historii wizyt itp. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jest zapotrzebowanie na tego typu usługi dlatego tym bardziej będę obserwował jak serwis ten będzie sprawdzał się w polskim internecie.

gardenpuzzle.pl - to serwis umożliwiający stworzenie projektu naszego ogrodu do którego możemy wykorzystać bazę roślin skatalogowanych na stronie. Warto zwrócić uwagę na formę w jakiej prezentowane są projekty (bo projekt możemy upublicznić aby inni użytkownicy mogli go skomentować). Oprócz projektu wizualnego mamy również wygenerowany plan nasadzeń co w przypadku większych ogrodów jest zapewne bardzo pomocne. Uważam, że jest zapotrzebowanie na tego typu narzędzia do prostych projektów ogrodów. Z pewnością jest to serwis bardzo niszowy, natomiast wygląda dobrze, pomysł chyb jeszcze w Polsce nie realizowany więc ma szansę na opanowanie swojej niszy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu