Startups

tvscreen.pl - prawdziwa telewizja internetowa (na żądanie) u nas?

Grzegorz Marczak
tvscreen.pl - prawdziwa telewizja internetowa (na żądanie) u nas?
31

Z dużą nadzieją odwiedziłem dzisiaj tvscreen.pl - serwis ten z informacji jakie przeczytałem ma być platformą VOD czyli z filmami na żądanie. Przegląd serwisu zacząłem od kategorii filmy, no i niestety jak na początek mamy tylko 22 pozycje (mam nadzieję, że będzie ich szybko przybywać). Co ciekawe...

Z dużą nadzieją odwiedziłem dzisiaj tvscreen.pl - serwis ten z informacji jakie przeczytałem ma być platformą VOD czyli z filmami na żądanie. Przegląd serwisu zacząłem od kategorii filmy, no i niestety jak na początek mamy tylko 22 pozycje (mam nadzieję, że będzie ich szybko przybywać). Co ciekawe autorzy wprowadzili też kategorię filmy dla dorosłych. No ale kto w tych czasach płaci za oglądanie filmów porno skoro są one praktycznie wszędzie dostępne za darmo?

Pomijając jednak sprzedawanie "filmów dla dorosłych" skupiłem się na tym co jest w środku - i powiem szczerze, że jak na duże i pewnie kosztowne przedsięwzięcie to interfejs serwisu trochę rozczarowuje. Za dużo flasha, za ciemno za dużo migających elementów czasami za dużo opcji i możliwości. Brakuje natomiast zwiastunów filmowych czy też innego sposobu na przetestowanie serwisu - wszystko co możemy obejrzeć teraz w tvscreen.pl jest płatne. I tu jedna mała uwaga - niestety "windows only". Serwis wyposażył swoją treść w DRM i wymaga windows media playera.Ruszając z VOD trzeba być przygotowanym na duży ruch, duże transfery i duże obciążenia - w końcu ludzie płacą za to oby obejrzeć film w komfortowych warunkach. Na początku gdy testowałem tvscreen.pl działał on bardzo powoli i często zamulał - teraz gdy piszę ten tekst wydajność serwisu jakby się poprawiła (mam nadzieję, że taka pozostanie)

Warto też powiedzieć dwa słowa o cenach. Jestem osobą która chętnie w internecie płaci za dobre produkty czy usługi ale moim zdaniem 6,90 PLN za dobę obcowania z Ogniem i mieczem to za dużo. Mamy też możliwość wykupienia pakietu tematycznego na miesiąc za 25-35 PLN oraz opcje dostępu do wszystkich filmów za 70 PLN. Generalnie wydaje mi się, że jest trochę za drogo - z drugiej strony zapewne to klienci i ruch w serwisie wpłynie na ostateczny wygląd cen i pakietów cenowych.

Podsumowując - cieszę się, że powstają takie serwisy bo jest to moim zdaniem bardzo przyszłościowa dziedzina. Jeśli zaś chodzi o serwis tvscreen.pl myślę, że jest sporo do zrobienia i poprawienia szczególnie jeśli chodzi o interfejs użytkownika oraz nawigację i prostotę obsługi (warto zobaczyć jak takie serwisy zrobiło tvp.pl lub hulu.com).
Ceny z pewnością będą bardziej atrakcyjne kiedy w kategorii filmy znajdziemy 150 pozycji wtedy 25-35 PLN będzie już nieco bardziej uzasadnione (chociaż nadal jest to sporo i zahacza o granicę płatnych kanałów HBO czy Canal +).

Przed zakupem polecam też uważnie przeczytać regulamin, który narzuca pewne ograniczenia (z ilu komputerów można oglądać film, ile filmów na raz itp).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu